کرونا ۲ نفر دیگر را در خراسان شمالی به کام مرگ کشید

بجنورد- ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد: در شبانه‌روز گذشته ۲ تن دیگر از شهروندان این استان بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری این دانشگاه در روز شنبه، دکتر سیداحمد هاشمی گفت: بر اساس اعلام نتایج قطعی آزمایش های انجام شده، تا ظهر امروز، ۱۸ بهمن ماه، با بستری شدن ۲۵ بیمار جدید، شمار بیماران دارای علایم بیماری کووید ۱۹ که در بیمارستان های استان بستری هستند، به ۱۳۴ نفر رسیده است.

آمار مرگ و میر کرونایی خراسان شمالی در ۲ روز پیش صفر گزارش شده بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، عادی شدن نگاه مردم به این بیماری را نگران کننده خواند و تاکید کرد: وضعیت استان ما به لحاظ شیوع کرونا شکننده است و هم اکنون روند افزایشی این بیماری را در استان شاهدیم.

دکتر هاشمی افزود: بحران کرونا تمام نشده است و نباید مردم عادی انگاری کنند و همین عادی انگاری موجب شده است شمار بستری های کرونایی در استان سیری روزافزون داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه الگوی موارد ابتلا نشان دهنده افزایش تعداد بیماران در استان است، گفت: این امر نشان دهنده کاهش حساسیت مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تاکید کرد: درخواست موکد ما از شهروندان همچنان استفاده از ماسک، محدود کردن حضور در تجمعات و دورهمی های خانوادگی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

رنگ شیوع کرونا در شهرستان های بجنورد و اسفراین از زرد به نارنجی تغییر یافته و شمار بیماران بستری در بیمارستان های استان خراسان شمالی در دو هفته اخیر به حدود ۲ برابر رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =