سیاست اصلی وزارت علوم کاربردی کردن علم در جهت حل مشکلات کشور است

شهرری ـ ایرنا ـ معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه ایران رتبه ۱۵ تولید علم و فن آوری را در جهان دارد، گفت: سیاست اصلی این وزارتخانه کاربردی کردن علم در جهت حل مشکلات کشور است.

به گزارش ایرنا، ابراهیم خدایی روز شنبه در حاشیه تجدید میثاق کارکنان سازمان سنجش با آرمان های امام راحل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: تولید علم و دانش باید در جهت حل مشکلات صنعت و مردم عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه تولید علم و دانش به صورت نظری یک بحث و عملیاتی کردن آن در صنعت یک مقوله دیگر است، افزود: امروز کشور در حوزه های کاربردی کردن علوم هسته ای، علوم پزشکی، نانو و بیو تکنولوژی در صنعت دستاوردهای بسیاری دارد که باید در سایر علوم نیز این اقدامات انجام شود.

خدایی اضافه کرد: رشد علمی کشور در شرایطی که ایران اسلامی به معنای واقعی کلمه مورد تحریم های ظالمانه قرار گرفته است دستاورد بزرگی است که مرهون مسیری روشنی امام راحل برای ما ترسیم کرده اند.

وی با بیان اینکه ایران قبل از انقلاب هیچگونه رتبه و دستاورد علمی در حوزه بین الملی نداشته است، بیان داشت: تمامی در این دستاوردهای در سایه رهبری امام خمینی(ره) و عمل مسئولان کشور به وصایای ایشان صورت پذیرفته است.

تولیدات تئوریک اساتید در زمان شیوع کرونا یک گنجینه بی نظیر است                        

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در زمان شیوع ویروس منحوس کرونا برگزاری کلاس های حضور در دانشگاه ها امکان پذیر نیست، گفت: تولیدات علمی تئوریک اساتید در زمان شیوع کرونا یک گنجینه بی نظیر است.

خدایی عنوان کرد: اساتید در مدت شیوع ویروس کرونا توانستند مباحثی که در کلاس ها به صورت تجربی طی سال ها تدریس می کردند را به یک مجموعه منظم، مستند وعلمی برای آموزش در فضای مجازی تبدیل کنند که در نوع خود بسیار کار ارزشمند است.

وی با بیان اینکه تدریس برخی از علوم که نیازمند آموزش در کارگاه و آزمایشگاه هستند به صورت حضوری تدریس می شود، گفت: این کلاس های با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برای مقاطع ارشد و دکتری در دانشگاه ها برگزاری می شود.

 هرگونه تغییر در کنکور و برگزاری آن از ۱۴۰۱ اجرایی خواهد شد           

رییس سازمان سنجش کشور در ادامه با بیان اینکه موضوعاتی که در شورای انقلاب فرهنگی کشور در خصوص کنکور و برگزاری آن دنبال می شود فقط در حد پیشنهاد و مصوبه است، گفت: داواطبان باید بدانند هرگونه تغییر در این حوزه از سال ۱۴۰۱ اجرایی خواهد شد.

خدایی یادآور شد: مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی برای لازم الاجرا شدن اول باید در مجلس شورای اسلامی به قانون تبدیل و سپس به سازمان سنجش ابلاغ شود که این فرایند در حدود یک یا ۲ سال به طول می انجامد.

وی با بیان اینکه دواطلبان کنکور ۱۴۰۰ نباید شایعات در خصوص تغییر نحوه برگزاری کنکور توجه کنند، یادآور شد: امروز روز مهلت آخر ثبت نام در کنکور ۱۴۰۰ است که این زمان تا دوشنبه تمدید خواهد شد.

به گزارش ایرنا، رییس و جمعی از کارکنان سازمان سنجش کشور امروز به مناسبت ایام لله دهه مبارک فجر با حضور در حرم امام راحل با آرمان های والای ایشان تجدید بیعت کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =