عملکرد نیروی هوایی در ۱۹ بهمن شجاعانه بود

تهران-ایرنا- معاونت اجرایی نیروی هوایی ارتش گفت: اقدام کارکنان نیروی هوایی در ۱۹ بهمن، در شرایطی که مستشاران آمریکایی نیروی هوایی را اداره می کردند و خفقان شدیدی بر کشور حاکم بود اقدامی شجاعانه بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، امیر سید علی نصراالله روز شنبه در مراسم بزرگداشت روز نیروی هوایی در مدرسه علوی تهران گفت: امروز شاید صحبت کردن درباره ۱۹ بهمن ۵۷ یک مقدار ساده باشد اما اگر به شرایط آن روز برگردیم کارسختی اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: وابستگی نیروی هوایی به غرب در آن روزها از همه نیروهای دیگر بیشتر بود. خیلی از خلبانان در آمریکا دوره گذرانده بودند و با خود آمریکایی‌ها حشر و نشر داشتند. تعداد مستشاران آمریکایی در نیروی هوایی از سایر نیروها بیشتر بود و در واقع مستشاران آمریکایی نیروی هوایی را اداره می کردند.  

معاونت اجرایی نیروی هوایی گفت: مستشاران آمریکایی اجازه نمی‌دانند که خلبانان ما بدون اجازه آنها کار خاصی انجام دهند بنابراین در این حالت خفقان عملکرد نیروی هوایی کار خاص و شجاعانه بوده است که توانستند به دیدار امام بروند و در آن مراسم حضور پیدا کنند و رژیم پهلوی از آن جایی که انتظار نداشت، ضربه خورد.

امیر نصرالله با تشریح چهار مرحله انقلاب‌ها تا رسیدن به مرحله ثبات و بقا گفت: ۱۹ بهمن ۵۷ اتفاقی نبود که یکروزه افتاد باشد. از سال ۴۲ تا ۵۷ این بسترسازی شروع شده بود. در خاطرات امام این صحبت است که از ایشان سوال شد که سربازان شما کجا هستند گفت که الان در گهواره هستند. این صحبت برای سال ۴۲ است و در واقع هم در گهواره بودند.

وی افزود: نقطه عطف پیروزی ورود حضرت امام (ره) در ۱۲ بهمن ۵۷ و پیروزی نهایی ۲۲ بهمن ۵۷ و نهایت تثبیت انقلاب بود.

معاونت اجرایی نیروی هوایی گفت: ۴۲ سال تحریم‌های ناجوانمردانه و در کنار آن ۸ سال دفاع مقدس را داشتیم. نیروی هوایی به عنوان یک نیروی تجهیزات محور متحمل بیشترین تحریم‌ها شد و هم اکنون هم این تحریم‌ها هست اما  نیروی هوایی توانست با کمترین امکانات کارهای عملیاتی خود را انجام ‌دهد.

امیرنصرالله گفت: در مراحل مختلف یک عنصر مشترک وجود داشت و آن مردم بودند و افتخار نظام و انقلاب ما مردمی بودن آن است. تا زمانی که مردم در کنار این انقلاب و نظام باشند، همیشه انقلاب سرافراز و نظام پاینده خواهد بود.

معاونت اجرایی نیروی هوایی ارتش با بیان این که برای خدمت به این نظام و انقلاب نیاز به تخصص و تعهد است، گفت: البته در کنار تخصص و تعهد، توکل هم باید داشته باشیم و با تخصص، تعهد و توکل به خدا بتوانیم رهروان خوبی برای پیشکسوتان، ‌شهیدان و بزرگانی که در فراز و نشیب‌های انقلاب به شهادت رسیدند باشیم.  

 وی خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی، شهید ستاری، ‌شهید بابایی و شهید صیاد شیرازی نگین هایی بودند که با خون پاک خود به ما الهام دادند که از نظام تبعیت کنیم و پای استقلال و آزادی آن بایستیم.

مراسم بزرگداشت روز نیروی هوایی روز شنبه با حضور فرماندهان و پیشکسوتان نیروی هوایی در مدرسه علوی تهران واقع در خیابان ایران برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار سیاست