فتاح: بنیاد مستضعفان تا تحقق توسعه در شهرهای هدف ایلام می‌ماند

ایلام - ایرنا - رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: تلاش و اقدام این بنیاد تا تحقق توسعه در شهرهای هلیلان و ملکشاهی که تحت اقدام توسعه گرایانه این بنیاد قرار گرفته اند، ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، سید پرویز فتاح روز شنبه در نشست قرارگاه محرومیت زدایی ایلام‌ با اشاره به رشادت های مردم ولایتمدار این استان در دوران هشت سال دفاع مقدس، اظهار داشت: مردم ایلام در طول هشت سال دفاع مقدس با همدلی، وحدت، ایمان، شور و عشق پا در میادین جنگ گذاشتند و حماسه های درخشانی را در تاریخ ایران اسلامی آفریدند.

وی با اشاره به انتخاب ۲۸ منطقه در استان‌های مختلف از سوی این نهاد برای اجرای فعالیت‌های محرومیت‌زدایی افزود: استان ایلام با توجه به عمق محرومیت ۲ شهرستان ملکشاهی و هلیلان تعیین شده‌اند این درحالی است که در بسیاری از استان های دیگر حتی یک منطقه هدف و آبادانی هم ندارند.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی یادآور شد: بر اساس گزاش های ارائه شده توسط فرمانداران ۲ شهرستان ملکشاهی و هلیلان روند کار در این مناطق در بخش های مختلف مناسب ارزیابی شده اما این تنها کافی نیست و کارها باید با جدیت ادامه یابد.

فتاح از اختصاص ۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای ادامه فعالیت محرومیت زدایی در مناطق تعیین شده خبر داد و تاکید کرد: در حوزه محرومیت زدایی اراده بنیاد مستضعفان این است که به استان کمک شود و تمام کارهایی را که بنیاد وعده آنرا داده است با مشارکت دولت تکمیل و به اتمام برساند.

وی رسالت خطیر محرومیت زدایی بنیاد را ارزشمند خواند و ادامه داد: تقاضای ما این است که تا هر چه سریعتر اقدامات آغاز شده در شهرستان های هدف ملکشاهی و هلیلان را به اتمام برسانیم و سپس توجه خود را روی یک منطقه دیگر در استان متمرکز کنیم.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به تاکید استاندار ایلام در خصوص بازدید میدانی از سایر نقاط محروم استان یادآور شد: برای بازدید و بررسی بیشتر مناطق محروم استان باید یک گروه از بنیاد به ایلام اعزام می شود.

فتاح از روحیه جهادی استاندار ایلام در پیگیری خواسته ها و مطالبات مردمی به ویژه مناطق محروم استان قدردانی کرد و در ارتباط با موضوعات مطرح شده قول مساعد و پیگیری لازم را داد.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در خصوص پرداخت تسهیلات اشتغالزایی هم گفت: این بنیاد سال آینده اعطای تسهیلات را برای گسترش طرح های اشتغالزایی در سراسر کشور ادامه خواهد داد که می طلبد استان ایلام از این ظرفیت به طور خاص نهایت استفاده را بعمل آورد.

استاندار ایلام: احداث موکب دائمی در مسیر تردد زائران اربعین ضروری است

استاندار ایلام نیز در این نشست گفت: بنیاد مستضعفان ظرف مدت سه سال اخیر بیش از ۱۴۵ میلیارد تومان طرح و پروژه های مختلف را آغاز و یا افتتاح کرده و یا به صورت کمک‌های مومنانه پرداخت کرده است.

قاسم سلیمانی دشتکی افزود: همچنین این نهاد در حوزه سرمایه گذاری و اشتغالزایی اعتباری معادل ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در استان پرداخت کرده است که در این خصوص خواهان گسترش ارائه این تسهیلات  هستیم.

وی همچنین خواستار بررسی مشکلات دیگر مناطق محروم استان چون بخش ماژین دره شهر، زرین آباد و مورموری دهلران، هندمینی بدره و دیگر نقاط استان توسط گروه های نظارتی سازمان بنیاد مستضعفان شد و تاکید کرد: اگرچه امروز بنیاد مستضعفان نگاه ویژه‌ای به استان در تحت پوشش قرار دادن دو شهرستان هلیلان و ملکشاهی داشته است، اما در اقصی نقاط استان مناطق محروم دیگری نیز وجود دارد که نیازمند رسیدگی است.

استاندار ایلام خواستار راه اندازی موکب دائمی اربعین توسط سازمان بنیاد مستضعفان در استان شد و تاکید کرد: با توجه به تردد میلیونی زائران در ایام اربعین در استان احداث موکب چند منظوره در مهران یا مسیرهای منتهی به مرز ضروری است.

نماینده ایلام: متناسب با ضریب محرومیت به استان‌ها توجه شود

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خاص استان استفاده نشده است، گفت: باید متناسب با ضریب محرومیت به استان‌ها توجه شود.

علی‌اکبر بسطامی اظهار داشت: فلسفه تشکیل حکومت اسلامی مبتنی بر عدالت است و هدف از تاسیس نهادهای حمایتی هم توجه به این مقوله و اجرای آن است.

وی نیاز به حضور نهادهای انقلابی برای رفع محرومیت های استان ضروری دانست و بیان کرد: نهادهای انقلابی چون بنیاد مستضعفان، برکت، ستاد فرمان اجرایی امام راحل و سایر نهادهای حمایتی باید متناسب با ظرفیت محرومیت به استان ها توجه کنند و نگاه خاصی برای رفع محرومیت زدایی استان داشته باشند.

بسطامی با تاکید بر اینکه مجلس یازدهم مجلس امید و انتظار است، گفت: رهبر معظم انقلاب همواره توجه به اقتصاد مردم و اقشار آسیب پذیر را جزو اولویت های اساسی دولت و مجلس بیان کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها