۱۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۹
کد خبرنگار: 2173
کد خبر: 84214108
۰ نفر

برچسب‌ها

مریخ نورد چین اولین تصویر از این سیاره سرخ را ارسال کرد

تهران- ایرنا- فضاپیمای «تیان ون -۱» چین اولین تصویر خود را از مریخ، در حین رسیدن به مدار این سیاره ثبت و ارسال کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی اسپیس، سازمان ملی فضایی چین(CNSA) اعلام کرد، این کاوشگر در کمتر از یک هفته آینده به مدار سیاره سرخ وارد خواهد شد.

سازمان ملی فضایی چین  این تصویر را که توسط دوربین قدرتمند و با وضوح بالا تعبیه شده بر روی فضاپیمای تیان ون -۱ گرفته شده است، منتشر کرد. این عکس سیاه سفید از فاصله ۱.۳۶ میلیون مایلی (۲.۲ میلیون کیلومتری) از مریخ ثبت شده است.

در یکی از تصاویر نام مکان‌های مختلف سیاره مریخ به چشم می‌خورد برای مثال می‌توان مکان دشت «هامونه اَسیدالیا»، «هامونه کرایس»، «فلاته نیم‌روز»، «دهانه شیاپارالی» و «دره مارینر» را مشاهده  کرد.

چین نخستین کاوشگر مریخ خود به نام «تیان‌ون- ۱» (Tianwen-۱) را ۲۳ ژوئیه سال ۲۰۲۰ پرتاب کرد و قرار است اوایل ماه فوریه وارد مدار این سیاره شود و در روزهای آینده روی سطح مریخ قرار خواهد گرفت.

تیان ون-۱ که ترکیبی از یک مدارگرد و سطح نورد است، روز جمعه ۶۸۳ هزار مایل (۱.۱ میلیون کیلومتر) از مریخ فاصله داشته است. انتظار می‌رود این فضاپیما روز چهارشنبه ۱۰ فوریه (۲۲ بهمن) وارد مدار مریخ شود. این فضاپیمای پنج تنی موتورهای خود را خواهد سوزاند تا سرعت فضاپیما به اندازه کافی کاهش پیدا کند و توسط جاذبه مریخ به سمت پایین کشیده شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =