۱۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۲
کد خبرنگار: 885
کد خبر: 84214101
۰ نفر

برچسب‌ها

رونمایی از ۱۰ هزار تاکسی فرسوده نوسازی شده

تهران - ایرنا - معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: رونمایی از طرح نوسازی ۱۰ هزار تاکسی فرسوده در سال ۱۳۹۹ به مناسبت ایام مبارک دهه فجر در محل بوستان گفتگو تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی نژاد افزود: در این مراسم که با حضور وزیر کشور و جمعی از مدیران شهری برگزار شد از نوسازی ۱۰ هزار تاکسی فرسوده در سال ۱۳۹۹ رونمایی به عمل آمد.

معاون عمران و توسعه امور شهری وروستایی وزیر کشور در این خصوص گفت: نوسازی تاکسی های فرسوده به عنوان اولویتی مهم در این دولت مطرح بوده، به صورتی که از ابتدای سال ۱۳۹۵ با همکاری دستگاه های مختلف توسط اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور اجرایی و تا کنون بالغ بر ۷۵ هزار تاکسی فرسوده در این طرح نوسازی شده است، از این عدد می توان به عنوان رکوردی در تاریخ نوسازی تاکسی های فرسوده در دولت های مختلف نام برد.

جمالی نژاد افزود: در سال ۱۳۹۹ علیرغم همه مشکلات موجود از جمله تغییر فصلی قیمت خودروهای مورد استفاده در تاکسیرانی و افزایش قیمت این خودروها، توانستیم برنامه نوسازی ۱۰هزار دستگاه تاکسی فرسوده درون شهری را با همکاری شهرداری ها به مرحله اجرا درآوریم. در این طرح تاکنون حدود هزار دستگاه تاکسی از ابتدای سال در کل کشور نوسازی شده و تا پایان سال نیز با نوسازی ۲۰۰۰ دستگاه دیگر، برنامه به طور کامل اجرائی خواهد شد.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها با بیان اینکه ۸۰ درصد نوسازی این مرحله در کلانشهرها و مراکز استان ها اتفاق افتاده، گفت: این اقدام در کاهش مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا، تاثیرات بسزائی در پی خواهد داشت و امیدواریم بتوانیم با برنامه ریزیهای انجام شده این طرح را با تعداد بیشتر در سال آینده به مرحله اجرا درآوریم.

در این برنامه از ۶۰ دستگاه اتوبوس درون شهری و ۵۰ دستگاه مینی بوس نیز رونمایی شد تا با اضافه شدن به ناوگان حمل ونقل عمومی شهر تهران، امکان اجرای هرچه بهتر فاصله گذاری اجتماعی در شهر تهران میسر شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =