کشف انبار مهمات داعش در الانبار و دستگیری تروریستها در سلیمانیه وحلبچه

بغداد – ایرنا- نیروهای امنیتی عراق از کشف انبار اصلی مواد منفجره بقایای گروه تروریستی داعش در استان الانبار و دستگیری چند تروریست در سلیمانیه و حلبچه در اقلیم کردستان عراق خبر دادند.

به گزارش ایرنا، واحد اطلاعات پلیس فدرال وابسته به وزارت کشور عراق امروز (شنبه) در بیانیه ای اعلام کرد: در سایه تلاش اطلاعاتی و جمع آوری دادها و اطلاعات دقیق، نیروهای واحد اطلاعات الانبار انبار اصلی ادوات و مواد منفجره به اصطلاح «ولایت الانبار» هسته های تروریستی داعش در مناطق صحرایی نزدیک ناحیه «هیت» در این استان را کشف کردند.
این بیانیه افزود: باندهای جنایتکار قصد استفاده از این سلاح و مهمات برای حملات تروریستی در مناطق هیت، الرمادی و الفلوجه در استان الانبار را داشتند.
بر اساس این بیانیه، این انبار از جمله حاوی ۲۰ بمب چسبنده، ۱۰ کمربند انفجاری، ۲۰ دستگاه منفجر کردن بمب ، ۱۱۹ عدد بمب،  ۲۵۰ چاشنی انفجاری است.
نیروهای امنیتی عراق در ادامه عملیات خود علیه هسته های تروریستی، یک تروریست را امروز در شرق استان صلاح الدین این کشور دستگیر کردند.
به نوشته رسانه های عراقی، دستگاه امنیتی اقلیم کردستان عراق (آسایش) نیز از دستگیری یک هسته گروه تروریستی داعش در سلیمانیه خبر داد.
این دستگاه در بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای امنیتی توانستند همه اعضای این هسته شامل هشت نفر از جمله چهار زن را در استان سلیمانیه دستگیر کنند.
این بیانیه تصریح کرد: سه عضو این هسته در بمبگذاری روز نهم ژانویه گذشته در زیر یک پرچم سیاه گروه ترویستی داعش دست داشتند که انفجار این بمب به هنگام اقدام نیروهای امنیتی برای برچیدن پرچم، منجر به زخمی شدن دو تن از این نیروها شد.
این بیانیه افزود: سایر اعضای هسته نیز به بمبگذاران کمک کرده بودند و همگی برای اجرای حملات دیگری نقشه می کشیدند.
دستگاه امنیتی اقلیم کردستان عراق همچنین از دستگیری سه عنصر تروریست در شهر حلبچه خبر داد که دوتن از آنها برادر بودند و قبلا پرچم داعش را در این منطقه برافراشته بودند.
برپایه این بیانیه، آنها درصدد حملات بیشتری در آینده بودند و همچنین پنج نفر دیگر نیز به خاطر کمک به این تروریست ها، بازداشت شدند.
به نوشته رسانه های عراقی، استان های سلیمانیه، دهوک و اربیل در اقلیم کردستان عراق تا حد زیادی از امنیت برخوردار است و به ندرت شاهد رخنه های امنیتی یا حملات داعش است.
بیشتر فعالیت و تحرکات تروریست های داعش در استان های دیاله ، صلاح الدین و کرکوک و همچنین استان الانبار عراق است.
عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد، اما عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.
نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی کامل این مناطق از وجود عناصر تروریستی تلاش می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =