۴۶ طرح خدماتی ، عمرانی و آموزشی در نور افتتاح شد

نوشهر - ایرنا - ۴۶ طرح خدماتی ، عمرانی و آموزشی با اعتباری بالغ بر ۵۷ میلیارد و ۵۲۲ میلیون تومان روز شنبه همزمان با دهه فجر در شهرستان‌ نور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، این طرح ها شامل ۱۹ مورد برق رسانی، ۱۲ طرح خدماتی و عمرانی شهرداری های نور، ایزدشهر و رویان، ۲ طرح آموزشی، ۲ خانه هلال احمر و مدیریت بحران ، هشت طرح بخشداری و سه طرح مربوط به مخابرات ، گردشگری و آبرسانی بوده است.

۱۳ طرح از این تعداد مربوط به اصلاح و مرمت شبکه و تقویت ولتاژ برق به همراه نصب ترانس با اعتبار بالغ بر  یک میلیارد و ۴۴۰ میلیون تومان بود که در روستاهای کاسگرمحله، تاشکوه سفلی و سرکاج و شهر نور افتتاح شد.

همچنین چهار طرح تبدیل سیم مسی به کابل خودنگهدار به طول ۱۰ هزار و ۴۰۰ متر با اعتبار ۵۱۵ میلیون تومان در روستاهای گنج یاب ، سنگ نو، پس پرس و لوس علیا و ۲ طرح توسعه فیدر روستای گنج یاب و شهری با اعتبار ۲ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

زیرسازی و آسفالت ، تعویض تیرهای چراغ برق ، دیوار سازی لاویج رود و تیمشان رود با ۱۵ میلیارد ۹۰۰ میلون تومان از سوی شهردرای نور و آسفالت پنج روستای تاشکوه سفلی، تسکا، هردورود، کردمحله و تاشکوه علیا بخش مرکزی به طول هشت کیلومتر با اعتبار ۲ میلیارد و ۲۰۵ میلیون تومان و پل تاشکوه علیا با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان افتتاح شد.

بوستان تفریحی ورزشی آزادگان با هفت هزار متر مربع وسعت با اعتبار یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان ، دیوار حائل ۳۰۰ متری برای سبزه رود با ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و کانال ۲۰۰ متری هدایت آب های سطحی و دیوار سنگی شهری با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هم از دیگر طرح هایی بود که در رویان افتتاح شد.

واحد پذیرای پالم مهر در شهر نور با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی و نوسازی مدرسه سه کلاسه روستای سرکاج با ۳۳۷ متر مربع با اعتبار ۲ میلیاردتومان و کارگاه آموزشی هنرستان شهرک آزادگان با ۲۲۰ مترمبع با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان از دیگر طرح های افتتاحی امروز بوده است.

مخزن و طرح آبرسانی به یک هزار و ۵۰۰ خانوار روستاهای میرخمند و میچکاخونی بخش مرکزی با ۲ میلیارد تومان، بهره برداری از سرویس اف تی تی اچ (FTTH) اینترنت بر بستر فیبرنوری منطقه ایزخورده با ۲ میلیارد تومان، ۲ خانه هلال احمر و مدیریت بحران با ۱۲ میلیون تومان هم امروز به بهره برداری رسید.

ساختمان اداری آتش نشانی با ۵۰۰ مترمربع زیربنا با چهار میلیارد تومان و ساختمان مدیریت پارک جنگلی با ۶۰۰ متر مربع با ۳ میلیارد تومان از سوی شهرداری ایزدشهر و گلخانه ۲۵۰ مترمربعی با ۲۵۰ میلیون تومان نیز امروز در شهرستان نور به بهره برداری رسید.

دهه فجر امسال ۹۷ طرح در بخش های عمرانی و تولیدی بالغ بر ۴۶۶ میلیارد و ۱۴۵ میلیون تومان در شهرستان نور به بهره برداری می رسد.

شهرستان نور با ۱۲۱ هزار نفر جمعیت در غرب مازندران قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها