سفر به جزیره های هرمزگان بدون تست کرونا ممنوع شد

بندرعباس- ایرنا- مدیر بندر شهید حقانی بندرعباس گفت: از امروز شنبه هجدهم بهمن ماه رفت و آمد گردشگران و مسافران به جزیره های استان بدون تست کرونا ممنوع است.

محمد احمدی زاده روز شنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: هم اکنون تیمی از دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برای گرفتن تست کرونا در محل اسکله بندر شهید حقانی بندرعباس مستقر شده است.
وی بیان داشت: در مجموع ۶ مرکز در شهر بندرعباس و یک مرکز در بندرشهید حقانی برای انجام تست (PCR )و  (RAPID )از سوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان مشخص شده است.
این مسوول با اشاره به اعتبار ۷۲ ساعته تست‌های کرونا افزود: شهروندان قشم و هرمز و افراد با کار ضروری بدون انجام تست کرونا مجاز به سفر هستند که توصیه می‌شود گردشگران پیش از مراجعه به بندرشهید حقانی تست کرونای خود را انجام دهند تا با کمترین زمان معطلی از خدمات بندری بهره‌مند شوند.
احمدی زاده با اشاره به اینکه ۳۸ شناور در بندرشهید حقانی مشغول به فعالیت هستند، اظهارداشت: به دلیل ویروس کرونا تنها ۲۳ شناور فعال و ۱۵ شناور خارج از سرویس قرار دارند.
وی با بیان اینکه ماسک زدن از ابتدای ورود به بندر تا زمان اتمام سفر اجباری است، گفت: در شناورها محلول ضدعفونی قرارداده شده است و درب‌ها با رعایت نکات ایمنی جهت تبادل آب و هوا نیز باز می‌شود.
احمدی زاده، با اشاره به کاهش ۵۷ درصدی سفرهای دریایی نسب به مدت همسنجی با سال گذشته اظهارداشت: بندر شهید حقانی بندرعباس بزرگ‌ترین پایانه مسافری دریایی ایران محسوب می‌شود که ظرفیت جابجایی همزمان چهار هزار نفر را برای سفرهای دریایی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها