۱۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۵۴
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 84214038
۰ نفر

برچسب‌ها

پنج کشاورزِ جنوب کرمان نمونه کشوری شدند

جیرفت - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از انتخاب پنج کشاورز و بهره‌بردار این منطقه به عنوان نمونه‌های ملی در سال جاری خبر داد.

سعید برخوری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طیب کریمی به عنوان تولید کننده نمونه پیاز، نادرمحمدعلی معزی به عنوان تولید کننده نمونه گندم، کورش کاظمی راد به عنوان تولید کننده نمونه یونجه، محبوبه عبدالله پور به عنوان بانوی نمونه کارآفرین روستایی و احمد کمالی به عنوان بهره بردار نمونه اصلاح و احیای اراضی واگذاری، منتخب کشوری شدند.

وی کسب این موفقیت را در سایه همت و تلاش کشاورزان و مسئولان دانست و گفت: این موفقیت نشان دهنده ظرفیت‌های بالقوه بخش کشاورزی  منطقه جنوب کرمان است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان انتخاب پنج کشاورز جنوب کرمانی را به عنوان نمونه کشوری نتیجه ارزیابی ها و بررسی‌های لازم توسط کمیته‌های تخصصی ستاد انتخاب نمونه های ملی در وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد.

وی انتخاب و معرفی بهره‌برداران و تولیدکنندگان نمونه بخش کشاورزی را از فعالیت های شاخص و الگویی نظام های ترویجی دانست و هدف از این انتخاب ها را الگوسازی، شناخت ظرفیت‌های تولیدی و ترویج و توسعه الگوهای موفق برشمرد.

برخوری ادامه داد: این انتخاب ها علاوه بر ارزش نهادن به تلاش کشاورزان و بهره‌برداران سبب ارتقای جایگاه آن ها در چرخه تحقیق، ترویج و زیربخش های اجرایی و بروز الگوهای عملی و قابل اعتماد برای سایر بهره برداران است.

وی این موفقیت را به جامعه کشاورزی منطقه جنوب کرمان تبریک گفت و بر ایجاد رقابت برای افزایش کیفیت و کمیت محصولات کشاورزی تاکید کرد

بیش از چهار و نیم میلیون تن از محصولات کشاورزی کشور در هفت شهرستان جنوبی کرمان تولید می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها