انتخابات شورای اسلامی شهر تهران به صورت الکترونیک برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهرا ن گفت: با توجه به این که سال آینده ۴ انتخابات در سطح استان برگزار می‌شود، بر اساس تصمیم ستاد انتخابات استان، انتخابات شورای اسلامی شهر تهران به صورت الکترونیک برگزار می‌شود.

شکرالله حسن بیگی روز شنبه در حاشیه افتتاح طرح‌های دهه فجر شهرستان پیشوا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انتخابات سال آینده در استان تهران به دلیل برگزاری چهار انتخابات ریاست جمهوری، شورای اسلامی شهر و روستا، میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان و میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی در حوزه تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: از آبان‌ماه امسال و با برگزاری ۸ جلسه تخصصی ستاد انتخابات استان تهران، مقدمات لازم برای برگزاری باشکوه انتخابات در ۲۸ خرداد ماه سال آینده طراحی شده تا این رویداد مهم سیاسی، به بهترین نحو برگزار شود.

وی گفت: با پیش‌بینی‌های صورت گرفته، استان تهران در انتخابات آینده از ۷ هزار و ۵۰۰ شعبه اخذ رأی برخوردار خواهد بود که با توجه به استقرار ۴ صندوق در هر شعبه، ۲۸ هزار صندوق در مناطق مختلف استان تهران مسقر می‌شود.

حسن‌بیگی اظهارداشت: بر اساس آمار اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران، استان تهران از ۱۰ میلیون نفر افراد واجد شرایط شرکت در انتخابات برخوردار است که تلاش می‌شود زمینه لازم برای حضور تمامی این افراد در انتخابات فراهم شود.

وی گفت: بر اساس تصمیم‌گیری ستاد کرونا، شعب اخذ رأی که در دوره قبل بیش از هزار و ۲۰۰ تعرفه برخوردار بودند، به دو شعبه تبدیل می شود تا از ازدحام مردم جلوگیری شود.

معاون استاندار تهران گفت: با توجه به پیش‌بینی ثبت نام ۵ هزار نفر در انتخابات شورای شهر و برگزاری ۴ انتخابات همزمان، تاکنون تصمیم گرفته شده است که انتخابات شورای شهر به صورت الکترونیک برگزار شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =