استاندار چهارمحال و بختیاری:تحریم‌ها مانع پیشرفت کشور نشد

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: با وجود همه تنگناها و تحریم‌های ظالمانه دشمن، ایران اسلامی به پیشرفت‌های قابل توجهی در عرصه‌های مختلف دست یافته است و تحریم‌ها مانع رشد و پیشترفت کشور نشده است.

اقبال عباسی روز شنبه در همایش تجلیل از صنعتگران و معدنکاران چهارمحال و بختیاری افزود: ایران اسلامی در طول ۴۲ سال گذشته با اتکا به توان نیروهای داخلی و بومی به پیشرفت‌های قابل توجهی در حوزه‌های مختلف دست یافته است و اقدامات دشمن مانع حرکت رو به جلوی کشور نشده است.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب اسلامی روزانه ۶ میلیون بشکه نفت برای ۲۶ میلیون نفر جمعیت فروخته می‌شد اما به طور متوسط در ۴۲ سال گذشته کمتر از ۲ میلیون بشکه برای جمعیت بالای ۸۰ میلیون نفر به فروش می‌رسد این در حالی است که قبل از انقلاب امکانات خدماتی بسیار ناچیز بود و امروز خدمات در تمامی مناطق کشور گسترش یافته است.

عباسی با اشاره به تاثیرگذاری ایران در مناسبات منطقه‌ای و جهانی، تصریح کرد: در کشور آمریکا، کاندیدای ریاست جمهوری برای رای آوری ۶۵ بار اسم ایران را  اعلام کرد و این نشان از اهمیت و جایگاه ایران اسلامی دارد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به خودکفایی کشور در عرصه‌های مختلف، خاطرنشان کرد: به طور مثال در این استان با راه‌اندازی پتروشیمی لردگان با توان داخلی و بومی، نه تنها در این حوزه نیاز کشور تامین شده بلکه محصولات آن به دیگر کشورها نیز صادر می‌شود.

عباسی با اشاره به همراهی مردم با نظام، افزود: مردم کشور همواره پیشتیبان نظام بوده‌اند و در مسیر رشد و خودکفایی کشور نقش بسزایی دارند.

به گزارش ایرنا،در این همایش از ۵۰ صنعتگر برتر شامل واحدهای نمونه صنعتی، واحدهای برتر سلامت‌محور، واحدهای صنعتی فعال در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی، خانواده شهدای صنعتگر، پیشکسوتان این عرصه، صنعتگر جوان و عکاس و خبرنگار برتر حوزه صنعت نیز تجلیل شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =