۲ واحد صنعتی در شهرک صنعتی آبادان وارد مدار تولید شد

آبادان - ایرنا - همزمان با هفتمین روز دهه فجر انقلاب اسلامی ۲ واحد صنعتی در شهرک صنعتی آبادان با ۳۴۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا معاون توسعه کسب و کارها و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد اروند روز شنبه در آیین بهره‌برداری از این ۲ پروژه گفت: واحد صنعتی یکتا اتلین اروند با سرمایه گذاری ۲۲۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۳۰ نفر مستقیم و ۸۰ نفر غیرمستیم با تولید انواع لوله‌های پلی‌اتلین، لوله پروپیلن، انواع اتصالات پلیمری و لوله‌های خرطومی با هدف تامین نیاز بازار داخلی و خارجی فعالیت خود را در شهرک صنعتی آبادان آغاز کرد. 
سید علی موسوی افزود: واحد صنعتی مرزبان نیز با سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیارد ریال با خط تولید انواع لوله‌های پلی‌اتلین، لوله پروپیلن، انواع اتصالات پلیمری و لوله‌های خرطومی و ایجاد اشتغال برای ۱۱۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم با ظرفیت هزار و ۵۰۰ تن تولید در سال و با هدف تامین نیاز بازار داخلی و خارجی به بهره‌برداری رسید. 

وی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده به مناسبت دهه مبارک فجر هفت واحد صنعتی در منطقه آزاد اروند افتتاح خواهد شد که امروز سومین و چهارمین پروژه طبق برنامه از پیش تعیین شده به بهره‌برداری شد.

معاون توسعه کسب و کارها و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: این ۲ واحد صنعتی هفدهمین و هجدهمین پروژه بهره‌برداری شده در سال جهش تولید در آبادان سرزمین فتح است.در مجموع تا پایان امسال ۱۲ واحد دیگر در این منطقه بهره‌برداری می‌شوند.

موسوی بیان کرد: برای بهره‌برداری از این ۱۸ واحد تولیدی در منطقه آزاد اروند ۲۸ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری داخلی و ۴۷ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی شده است که برای ۴۷۲ نفر اشتغالزایی مستقیم و هزار و ۴۸۰ نفر غیر مستقیم ایجاد شد.

معاون توسعه کسب و کارها و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه با مدیریت واردات امسال تاکنون فقط ۲۵ میلیون دلار کالاهای آماده وارد این منطقه شد افزود: امسال تاکنون حدود ۲۰۰ میلیون دلار واردات ماشین آلات و کالاهای واسطه‌ای و مورد نیاز واحدهای صنعتی وارد این منطقه شده است.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) است و در محل تلاقی رودخانه‌های اروند و کارون قرار دارد.
  این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت‌های مناسب نظیر حمل و نقل جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها