۱۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۶
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 84213980
۰ نفر

برچسب‌ها

نخستین مدرسه عشایری شهرستان پیشوا افتتاح شد

تهران- ایرنا- نخستین مدرسه عشایری پیشوا با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد ریال روز شنبه در روستای شترخوار از توابع بخش جلیل‌آباد پیشوا افتتاح شد.

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان‌های استان تهران در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، ۷۶ مدرسه خیرسازی و مشارکتی در مناطق ۲۱ گانه شهرستان‌های استان تهران افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مجید پیروزان افزود: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها بیش از هزار کلاس درس به مجموع فضاهای آموزشی شهرستان‌های استان تهران افزوده خواهد شد.

وی گفت: این پروژه‌ها با استفاده از توان مالی خیرّان مدرسه ساز و اعتبارات دولتی ویژه پروژه‌های خیرّسازی احداث و در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان‌های استان تهران هزینه احداث این ۷۶ پروژه آموزشی را بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: اگر همت خیرّان در احداث مدرسه نبود، اعتبارات دولتی نیز به این امر اختصاص پیدا نمی‌کرد و در اصل همت خیرّان، دولت را نیز مدرسه ساز کرده است.

وی گفت: در حال حاضر ۸۰ پروژه فعال در مناطق ۲۱ گانه شهرستان‌های استان در حال ساخت است که تا سال آینده افتتاح و در اختیار آموزش و پرورش قرار می‌گیرد.

پیروزان افزود: ۷۰ درصد از مدارسی که امسال در مناطق مختلف شهرستان‌های استان تهران به‌ بهره‌برداری رسیده، توسط خیرّان مدرسه ساز احداث شده است.

وی اظهار داشت: از مجموع ۳ هزر و ۲۰۰ فضای آموزشی موجود در شهرستان‌های استان تهران، ۴۰ درصد توسط خیران احداث شده است.

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان‌های استان تهران گفت: همه مردم می‌توانند با مشارکت در طرح آجر به آجر و مراجعه به سایت https://ajorbajor.ir و اهداء هزار تومان، در امر مدرسه سازی سهیم شده و نام خود را به عنوان خیر مدرسه ساز در تارک این اقدام خداپسندانه ثبت کنند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha