۱۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۹
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 84213976
۰ نفر

برچسب‌ها

معاون استاندار کرمان: بافت جزو شهرستان‌های نارنجی کرونا قرار گرفت

کرمان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: ۱۷ شهرستان آبی و ۶ زرد هفته قبل در استان کرمان امروز به ۱۱ آبی و ۱۱ زرد رسیده و شهرستان بافت از زرد به نارنجی تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری روز شنبه در ستاد استانی مقابله با کرونا در کرمان افزود: هفته گذشته ۱۸ شهرستان نارنجی کشور به ۳۶ و ۳۰۰ شهرستان آبی به ۲۳۴ مورد رسیده که این آمار نشان می‌دهد که آمار از آبی به سمت زرد و نارنجی در حال هدایت است.

وی اظهار داشت: شهرهای آبی از جمله ارزوییه، رابر، ریگان، فاریاب، کهنوج و منوجان و زرد شهرستان‌هایی همچون بردسیر و بم هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: منع تردد شبانه با ستاد ملی از ۲۱ تا سه بامداد است که این قانون در تمامی شهرهای آبی، زرد و قرمز باید اجرا شود و الزامات طرح جامع هوشمند متناسب با رنگ بندی استان رعایت شود.

وی با اشاره به ضرورت تعطیلی گروه شغلی چهار و غیرحضوری بودن کلاس ها در استان کرمان تصریح کرد: به صورت ویژه در بافت حضور ۵۰ درصد کارکنان، لغو ماموریت های غیر ضروری، تعطیلی گروه های سه و چهار و تعطیلی مراسمات فرهنگی و اجتماعی و ورود خودروهای غیر بومی به این شهرستان و بلعکس باید ‌ممنوع شود.

بصیری افزود: امتحان زبان ویژه آزمون جامع دکتری به صورت حضوری زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی کرمان و کلاس های عملی با رعایت پروتکل ها به صورت حضوری می توانند برگزار شوند.

بیمارستان بافت سه شهرستان را پوشش می‌دهد 

فرماندار بافت نیز گفت: شهرستان بافت معین ۲ شهرستان رابر و ارزوییه است و وجود بیمارستان ۹۶ تخت خوابی با ۲ برابر ظرفیت کار می‌کند.

مجید زنداقطاعی با بیان اینکه بیشترین پروتکل ها رعایت می‌شود افزود: بخشی از مشکل مربوط به مراسمات دورهمی در اواخر شب در باغ ها است و بخشی روستاها در زمان سرشماری در آمار مرکز بهداشت قرار نگرفته و در این زمینه آمار دانشگاه علوم پرشکی ۶۲ هزار نفر و آمار ما ۸۵ هزار نفر ثبت شده است.

وی بیان داشت: ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد افزایش آزمایشات را داشتیم و روز پنجشنبه نشست اضطراری کرونا را داشتیم و گشت ویژه برخورد با مراسمات را تشکیل دادیم.

فرماندار بافت گفت: هم اکنون ۲۶ بستری در بیمارستان داریم که ۶ مورد مربوط به ارزوییه و یک مورد سیرجان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها