آسفالت راه‌های روستایی در مهاباد به ۳۴۰ کیلومتر رسید

مهاباد- ایرنا- همزمان با هفتمین روز از دهه مبارکه فجر با افتتاح پنج کیلومتر دیگر از آسفالت راه‌های روستایی در بخش خلیفان، مجموع آسفالت این راه ها در شهرستان مهاباد به ۳۴۰ کیلومتر رسید.

رییس اداره حمل و نقل جاده ای مهاباد روز شنبه در حاشیه افتتاح این مسیر روستایی که نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و امام جمعه نیز حضور داشتند اظهار داشت: بهسازی و آسفالت راه روستایی مسیر روستای "سویناس" به "ماژگه" در قالب طرح ابرار به طول پنج هزار و ۷۰ متر و با ۲۰ میلیارد ریال هزینه احداث شده است.

محسن خادمی اضافه کرد: برای احداث این جاده که ۵.۵ متر عرض آن است از ۱۷ دستگاه پل و انبیه استفاده شده است.

وی بیان کرد: مسیر روستایی از روستای "گردبندان" به "بیرم" نیز به چهار کیلومتر در این منطقه آماده افتتاح است که در آینده ای نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: همچنین در قالب طرح ابرار، راه روستاهای "یارعلی" به طول ۳.۶ کیلومتر، "آفان" به سه کیلومتر، "ابراهیمه" ۴.۱ و "سلوک" به طول ۵۰۰ متر آسفالت شده و راه روستاهای "خاتون‌خاس" به طول ۲.۲ کیلومتر،"سیجان‌بلاغ"به طول سه کیلومتر و "تیکانلوجه" به طول ۷۰۰ متر بهسازی شده است.

رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد با اشاره به اینکه هم اکنون ۶۰ درصد راه‌های روستایی مهاباد آسفالت است گفت: این شهرستان با ۱۹۶ روستا در مجموع دارای ۶۰۱ کیلومتر راه روستایی است که از این مقدار راه ۱۱۰ روستا به طول ۳۴۰ کیلومتر آسفالت است.

وی افزود: راه دسترسی به ۸۶ روستای این شهرستان به طول ۲۶۱ کیلومتر نیز شوسه است و مهاباد از این لحاظ در بین شهرستان‌های همجوار از جمله نقده، پیرانشهر و اشنویه دارای بیشترین راه روستایی شوسه و خاکی است. 

وی اظهار داشت: هم‌اکنون علاوه بر راهدارخانه مرکزی، سه راهداری ثابت در روستاهای "کیتکه" (گردنه جواله‌ره‌شان)، "کله‌گاوی" ( گردنه زمزیران) در مسیر مهاباد - سردشت و "قره‌بلاغ" (مسیر مهاباد - بوکان) و ۲ راهداری سیار در "آفان" و "شیخان" در مهاباد فعال است.

مهاباد دارای بیش از ۸۴۰ کیلومتر راه شامل ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۶۱۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و شوسه است.

به گزارش ایرنا، برنامه‌های چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی از روز یکشنبه ۱۲ بهمن‌ماه جاری در این شهرستان آغاز شده است.

۴۹ پروژه عمرانی دهه فجر امسال در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد که برای تکمیل و تجهیز آنها در مجموع ۲ هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =