جمهوری اسلامی ایران پناه ستم‌دیدگان جهان است

تهران-ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران پناه ستم دیدگان جهان و نور امیدی در دل مظلومان است که با الگوبرداری از آن می‌توانند از سیطره حاکمان ظالم بیرون بیایند.

محمد مهدی طهرانچی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا همزمان با ایام الله دهه فجر در خصوص دستاوردهای حوزه علمی پس از انقلاب اسلامی اظهار داشت: حرکت علمی جمعی کشور و حرکت فناوری دستاورد بی نظیری است که به واسطه انقلاب اسلامی رخ داده است.

وی ادامه داد: با وجود اینکه نمادهای پیشرفت علمی و فناوری را بیشتر در صنایع هسته ای، موشکی، سلول های بنیادی و بایو تکنولوژی می بینیم اما نسبت به هزینه هایی که برای علم در کشور ما شده است پیشرفت بسیاری زیادی داشته ایم. زیرا روحیه جهادی بر پژوهشگران و محققان ما حاکم است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: جوانان دانشگاهی که صفر تا صد آنها در کشور تربیت شده اند می توانند در زمینه های علمی همچون مقالات، فناوری و اختراعات موثر باشند و نماد سازی کنند و تمام این دستاوردها بدون انقلاب اسلامی بی شک محقق نمی شد.

طهرانچی با بیان اینکه انقلاب اسلامی، کشور و ملت ایران را احیا کرد، تصریح کرد: باید برای تابش تلالو نور انقلاب اسلامی بر کشور خداوند را شاکر باشیم. 

دهه فجر انقلاب اسلامی، گرامیداشت روزهای سرنوشت‌ساز ملت ایران، از تاریخ ۱۲ تا ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ است. این ایام پاسداشت وقایعی همچون بازگشت امام خمینی (ره) به ایران پس از ۱۵ سال تبعید و اعلام تشکیل دولت موقت، پیوستن بسیاری از ارتشیان به انقلاب و بیعت نیروی هوایی با امام بزرگوار، شکست حکومت نظامی‌ با حضور شکوهمند مردم در صحنه به فرمان امام خمینی (ره)، فتح مراکز مهمی همچون صدا و سیما و پادگان‌های نظامی است، که سرانجام پیروزی انقلاب اسلامی را در پی داشت.

مردم ایران، ایام دهه فجر و سالروز استقلال و آزادی خود از چنگال استکبار جهانی را، که مرهون خون‌های مطهر شهیدان و مجاهدت‌های ملت ایران و رهبری امام خمینی (رحمة‌الله‌علیه) بود؛ هرساله جشن می‌گیرند و امیدوارند که این انقلاب به انقلاب جهانی حضرت مهدی (عجّل‌الله‌فرجه‌الشریف)، متصل شده و جشن برپایی حکومت عدل الهی را در عصر حضور حضرت قائم  پاس بدارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش