عملیات گازرسانی به ۵ روستای ارومیه افتتاح شد

ارومیه- ایرنا- عملیات گازرسانی به پنج روستا همزمان با دهه مبارک فجر در روستاهای شیخ‌لر مزاری، مملکان، نیچلان، کانی شوریک و محوطه به شبکه گاز کشور به بهره برداری رسید.

رییس بهره‌برداری شرکت گاز آذربایجان‌غربی روز شنبه در این مراسم گفت: شهرستان ارومیه از نظر برخورداری خانوار روستایی از گاز طبیعی جلوتر از میانگین استانی است.

علیرضا حاجی‌زاده اظهار کرد: میزان برخورداری خانوار گاز روستایی شهرستان ارومیه حدود ۷۶ درصد است که در این زمینه، پنج درصد از میانگین استانی جلوتر هستیم.

وی با بیان اینکه در ارومیه ۱۳۱ روستا در حال گازرسانی هستند، افزود: علاوه بر این ۱۹ روستا نیز در حال انتخاب پیمانکار هستند.

رییس بهره‌برداری شرکت گاز آذربایجان غربی با اعلام اینکه ۱۷ درصد خانوار روستایی بخش صومای برادوست از گاز طبیعی برخوردار است، گفت: در این بخش هم اکنون گازرسانی به ۲۲ روستا در حال اجراست و ۱۶ روستای دیگر نیز در در آستانه انتخاب پیمانکار است.

حاجی‌زاده گفت: عملیات اجرایی سه روستای بخش صومای برادوست نیز امروز آغاز می‌شود.

رسول مقابلی فرماندار ارومیه نیز در این مراسم با اشاره به افتتاح گاز پنج روستا و کلنگ‌زنی سه روستای دیگر در این شهرستان، گفت: توجه به نقاط محروم و کم برخوردار از سوی شرکت گاز آذربایجان‌غربی قابل قدردانی است و امیدواریم با تداوم گازرسانی به روستاهای ارومیه شاهد افزایش میزان برخورداری خانوار روستایی این شهرستان از گاز باشیم.

به گزارش ایرنا، ارومیه حدود ۵۰۰ روستا دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها