۱۴۱ هزار میلیارد ریال طرح به همت دولت در آذربایجان‌غربی افتتاح شده است

ارومیه- ایرنا- معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: پنج هزار و ۵۲۷ طرح عمرانی با اعتبار ۱۴۱ هزار میلیارد ریال طی هفت سال گذشته به همت دولت در این استان به بهره برداری رسیده است.

آیدین رحمانی روز شنبه به مناسبت دهه مبارک فجر در دیدار با رییس و خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان‌غربی در ارومیه افزود: این آمار نشان دهنده اقدامات بی نظیر دولت در حوزه عمران شهری، روستایی، راهسازی، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، بهبود وضعیت دریاچه ارومیه و محرومیت زدایی است.

وی اضافه کرد: طی هفت سال گذشته، طرح‌های بزرگ، بنیادی، فاخر، تحول آفرین و اثرگذار به همت دولت در بخش های مختلف عملیاتی و افتتاح شده است.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: ۴۸ طرح عمرانی از دولت های گذشته در استان، نیمه تمام مانده بود که به همت این دولت با صرف ۱۱ هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

رحمانی گفت: همچنین در دولت تدبیر  امید، ۳۱۳ طرح بزرگ و فاخر در آذربایجان غربی آغاز شده و به اتمام رسیده که برای تحقق این امر، ۱۹ هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی افزود: علاوه بر آن، ۱۰۴ طرح عمرانی در این دولت آغاز و بخشی از این طرح ها اجرایی شده که البته در دولت آینده به اتمام خواهد رسید که اعتبار پیش بینی شده برای آنها ۳۵ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال است.

وی اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید، در مجموع با ۱۴۶ هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال اعتبار های بزرگ و بنیادین آغاز شده که یا به بهره برداری رسیده و یا اینکه در دولت بعد افتتاح می شود.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی بیان کرد: در این دولت ۴۲ طرح شاخص عمرانی طی هفت سال گذشته به بهره برداری رسیده که از جمله آنها می‌توان به راه آهن مراغه - ارومیه، سدهای کرم آباد، بویلاپوش، بابااحمد، کانی سیب، سیلوه و چپرآباد، فرودگاه ماکو، نیروگاه سردشت، بیمارستان های چالدران، آیت الله خویی و امام خمینی (ره) خوی، تکاب، جامع زنان ارومیه و توسعه بیمارستان امام و مطهری ارومیه و بیمارستان بوکان اشاره کرد.

رحمانی اضافه کرد: تصفیه خانه های آب و فاضلاب در نقاط مختلف استان، گازرسانی به ۷۵۰ روستا، شبکه های چندهزار هکتاری آبیاری و زهکشی در مناطق مختل، انبار نفت ارومیه، آبرسانی به ۳۸۸ روستا، برق رسانی به همه روستاهای بالای ۱۰ خانوار و افتتاح طرح های پتروشیمی مهاباد و میاندوآب و واحد سولفات پتاسیم پتروشیمی ارومیه در کنار سالن مسافری پایانه مرزی سرو از جمله دیگر طرح های مهم افتتاحی در دهه فجر امسال به شمار می رود.

معاون امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی در بخش های مختلف حوزه مدیریتی خود از جمله عمران شهری و روستایی، مسکن، راهسازی، بهداشت و درمان و آموزش و پرورش به سووالات خبرنگاران ایرنا پاسخ داد که در روزهای آینده منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha