احداث پالایشگاه در غرب کرمانشاه اقدامی مهم برای اشتغال پایدار است

قصرشیرین- ایرنا- نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح ایجاد پالایشگاه در منطقه غرب کرمانشاه یک اقدام بسیار مهم برای اشتغال پایدار مرزنشینان است که جوانان شهرستان‌های مرزی و غربی استان به طور مساوی از فرصت شغلی آن برخوردار خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شهریار حیدری روز شنبه در حاشیه بازدید از روستاهای نوار مرزی شهرستان قصرشیرین در گفت و گو با خبرنگاران افزود: باتوجه به تلاش های صورت گرفته طی ماه های گذشته به زودی شاهد کلنگ زنی منطقه آزاد تجاری قصرشیرین و احداث پالایشگاه و پتروشیمی در منطقه خواهیم بود.
وی اظهار داشت: همواره به دنبال کارهای بزرگ و عام المنفعه برای مردم منطقه هستیم که با احداث این طرح ها شاهد تحول مهمی در زمینه اشتغال جوانان منطقه خواهیم بود.
نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت های گسترده ای برای بهره برداری از منابع خدادادی منطقه انجام شده و تیم های کارشناسی وزارت نفت یک ماه است که برای این کار مطالعاتی احداث پالایشگاه در منطقه مستقر هستند و این امر با موافقت وزیر نفت همراه شده که در شهرستان های غربی استان کرمانشاه پالایشگاه و پتروشیمی احداث شود.
حیدری ادامه داد: تیم های کارشناسی تاکنون ۱۷ نقطه را برای احداث پالایشگاه شناسایی کرده اند ولی هنوز منطقه ایجاد و احداث آن مشخص نشده و این کار در تخصص کارشناسان و تیم های فنی مربوطه بوده و در حوزه اختیارات ما نیست.
او گفت: برای ما ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری با استفاده از منابع منطقه حایز اهمیت است و این یک اتفاق بسیار مهم و بزرگ است که امیدوارم افرادی با مقاصد سیاسی و شخصی آن را تحت الشعاع قرار ندهند.
وی اضافه کرد: جانمایی و احداث پالایشگاه فقط با نظر کارشناسان وزارت نفت انجام خواهد شد و مردم سه شهرستان بدانند اشتغالزایی به صورت مساوی خواهد بود و همه از آن بهره مند خواهند شد و مردم آگاه باشند که ما تمام توان خود را برای پیگیری مشکلات مردم که مهم ترین آن اشتغال است، خواهیم داشت.

شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در غرب کرمانشاه واقع هستند.

استان کرمانشاه هم اکنون دارای سه واحد پتروشیمی در شهرستان‌های کرمانشاه و هرسین است.
این استان با وسعت حدود ۲۵ هزار کیلومتر مربع، ۱.۵ درصد از مساحت کل کشور (هفدهمین استان) را به خود اختصاص داده و شامل ۱۴ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۲ شهر، ۸۶ دهستان است.

سرخط اخبار استان‌ها