سه تیم راه‌ یافته به مرحله نهایی لیگ دسته اول والیبال کشور مشخص شدند

گرگان - ایرنا - سه تیم صعود کننده به مرحله نهایی رقابت‌های لیگ دسته اول والیبال باشگاه‌های کشور که به میزبانی گرگان در حال برگزاری است مشخص شدند و تکلیف تیم آخر راه یافته به این مرحله دوشنبه مشخص خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا دور دوم مرحله نیمه نهایی رقابت‌های والیبال لیگ دسته اول باشگاه‌های ایران عصر و شامگاه امروز شنبه با برگزاری چهار دیدار در ۲ سالن ورزشی امام خمینی (ره) و شهید گرزین گرگان برگزار شد که تیم‌های پاس گلستان، مس رفسنجان، سروقامتان همدان و ایران‌شید چالوس حریفان خود را شکست دادند.

در اولین مسابقه در سالن امام خمینی (ره) گرگان تیم مس رفسنجان در ۳ دست متوالی و با نتایج ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۲۳ در برابر تیم زنده‌یاد باقرزاده بابلسر به پیروزی رسید ا با کسب ۲ پیروزی در برابر حریف، به عنوان اولین تیم راهی مرحله نهایی این رقابت‌ها شد.

در دومین مسابقه تیم پاس گلستان با نتیجه ۳ بر ۲ از سد تیم فولاد نیشابور خراسان رضوی عبور کرد تا جواز حضور در جمع چهار تیم مرحله بعد را به دست آورد.

تیم پاس در این مسابقه در دست‌های اول و دوم به ترتیب با نتایج ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۲۳ حریفش را شکست داد و در دست‌های سوم و چهارم نتیجه را با حساب ۲۶ بر ۲۸ و ۲۵ بر ۲۷ واگذار کرد تا تکلیف تیم برنده در گیم پنجم مشخص شد.

در آخرین دست این بازی نماینده گلستان بهتر از حریف بازی کرد و در پایان با نتیجه ۱۵ بر ۹ برنده از زمین بیرون آمد و راهی مرحله فینال شد.

همچنین در ۲ مسابقه برگزار شده در سالن شهید گرزین شرکت گاز گرگان، تیم‌های ایران‌شید چالوس ‌و سروقامتان همدان با نتایج مشابه ۳ بر ۲ مقابل تیم‌های هوادار تهران و عقاب ملل اردبیل به پیروزی رسیدند.

تیم ایران‌شید چالوس که در مسابقه اول هم با نتیجه ۳ بر ۲ به پیروزی رسیده بود، توانست با ۲ پیروزی متوالی به مرحله نهایی راه یابد.

در دومین مسابقه این سالن تیم سروقامتان همدان در دست‌های اول و دوم به ترتیب با نتایج ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۱۲ توانست حریفش را شکست دهد و در دست‌های سوم و چهارم با نتایج ۲۱ بر ۲۵ و ۲۴ بر ۲۶ نتیجه را واگذار کرد و در دست پنجم و آخر موفق شد با حساب ۱۵ بر ۱۱ تیم عقاب ملل اردبیل را شکست دهد.

مسابقه اول این ۲ تیم با نتیجه ۳ بر ۱ به سود تیم عقاب ملل اردبیل به پایان رسیده بود و با توجه به پیروزی تیم سروقامتان همدان در مسابقه دوم، تکلیف تیم راه یافته به مرحله نهایی در مسابقه سوم مشخص خواهد شد.

این مسابقه روز دوشنبه ۲۰ بهمن ماه در گرگان برگزار می شود.

براساس برنامه کمیته برگزاری این رقابت‌ها در مرحله نهایی که هنوز زمان آن اعلام نشده چهار تیم در تهران با هم دیدار خواهند کرد و طبق جدول مشخص شده تیم پاس گلستان به مصاف ایران‌شید چالوس خواهد رفت و تیم مس رفسنجان در برابر برنده تیم‌های سروقامتان همدان و عقاب ملل اردبیل قرار خواهد گرفت.

برندگان مسابقات نهایی، ضمن کسب جواز صعود مستقیم به لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور برای فصل آینده، دیدار فینال را برگزار خواهند کرد و تیم‌های بازنده مرحله نهایی برای مشخص شدن تیم‌های سوم و چهارم این فصل لیگ دسته اول والیبال مردان باشگاه‌های کشور با هم مسابقه خواهند داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها