۱۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۲۳
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84212952
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۵ عضو گروه طالبان در چهار استان افغانستان کشته شدند

کابل - ایرنا - وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته، ۴۵ تن از اعضای گروه طالبان در استان‌های قندهار، بدخشان، فاریاب و اورزگان کشته و شماری دیگر هم زخمی شدند.

به گزارش ایرنا، وزارت دفاع افغانستان امروز شنبه در اطلاعیه‌ای نوشت: ۱۰ تن از اعضای گروه طالبان در حمله نیروهای ارتش در شهرستان ارغنداب و پنجوایی استان قندهار کشته و ۹ تن دیگر زخمی شدند.

این وزارت همچنین افزود: پنج تن از اعضای گروه طالبان هم در شهرستان «بهارک» استان بدخشان طی درگیری با نیروهای دولتی کشته و ۸ تن از آنها مجروح شدند.

وزارت دفاع افغانستان همچنین از کشته شدن ۹ تن از اعضای گروه طالبان در شهرستان «گیزاب» استان اورزگان خبر داده و افزوده است که طی این درگیری چهارتن دیگر از آنها زخمی شدند.

دفتر مطبوعاتی لشگر ۲۰۹ شاهین نیز امروز شنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ۱۰ تن از افراد گروه طالبان طی حمله هوایی جنگنده های ارتش در شهرستان «خواجه سبزپوش» استان فاریاب کشته و هفت تن دیگر آنها هم زخمی شدند.

در اطلاعیه آمده است: همچنین در حمله هوایی دیگر در شهرستان چمتال استان بلخ، ۱۱ تن کشته و هشت نفر هم زخمی شدند.

این در حالی است که برخی منابع خبری افغانستان به نقل از گروه طالبان نوشته اند که رهبری این گروه فرماندهان جنگی خود را به میدان نبرد فراخوانده و از آنها خواسته است که از تعطیلات زمستانی برگردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha