افتتاح و اجرای ۵۸۰۰ میلیارد تومان طرح اقتصادی در استان بوشهر آغاز شد

بوشهر- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و سرمایه‎گذاری استاندار بوشهر گفت: همزمان با دهه مبارک فجر امسال بهره‌برداری و اجرای ۱۴۴ طرح اقتصادی با سرمایه‌گذاری پنج هزارو ۸۰۰ میلیارد تومان در این استان آغاز شده‌است.

به گزارش ایرنا، سعید زرین‌فر روز شنبه در آئین بهره‌‎برداری از سه پروژه در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر افزود: افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌ها و طرح‌های اقتصادی استان بوشهر از روز نخست دهه آغاز شده‌است و  تا ۲۱ بهمن ادامه دارد.

وی اضافه کرد: از این میزان ۷۴ طرح با اعتبار پنج‌هزار میلیارد تومان افتتاحی و ۷۰ پروژه با اعتبار ۸۰۰ میلیارد تومان آغار عملیات اجرایی است.

زرین فر در ارتباط با پروژه‌های افتتاحی منطقه ویژه اقتصادی بوشهر ادامه داد: یکی از این طرح‌ها آزمایشگاه لاستیک خودرو است که برای نخستین بار در جنوب کشور راه‎‌اندازی شده‌است.

زرین‌فر عنوان کرد: دیگر پروژه افتتاحی نیز آزمایشگاه آنالیز دستگاهی ویژه آزمون آنتی بیوتیک موجود در آبزیان و مرغ بود که با اعتبار ۱۱ میلیارد تومان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی ادامه داد: از جمله پروژه‌های افتتاحی یک واحد تولید الکل با قابلیت تولید ۲ نوع محلول متشکل از الکل و اتانول و محلول فاقد الکل است و واحد دیگر نیز واحد تولید ماسک سه‌لایه است.

معاون استاندار بوشهر افزود: مجموعه سرمایه‎‌گذاری که امروز افتتاح شد حدود ۱۶ میلیارد تومان است که نسبت به میزان اشتغال آن قابل توجه است.

زرین‌فر اظهار داشت: میزان سرمایه‎‌گذاری‌ها در استان بوشهر روند خوبی به خود گرفته به نحوی که واگذاری زمین‌‎های صنعتی رشد ۲۵۰ درصدی داشته است که نشان دهنده بهبود فضای کسب و کار است.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر گفت: در سال جاری تاکنون  ۲۹ جواز تاسیس در این منطقه صادر شده‌است که تا ۲ سال آینده مورد بهره‎‌برداری قرار می‌‎گیرند.

حسین نامور افزود: با ۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این واحدها ۷۳۴ نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

وی یادآور شد: همچنین برای سال جاری از محل جوازهای صادر شده ۱۱ واحد با سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال ۳۴۱ نفر به بهره‌برداری رسید.

نامور یادآور شد: ۱۱ واحد راکد در این منطقه نیز با فعال سازی دوباره هفت واحد با حمایت دستگاه‌های اجرایی و نظارتی استان به چهار واحد کاهش پیدا کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha