۱۴ پروژه عمرانی، اقتصادی در بخش مرکزی خلخال بهره‌برداری شد

اردبیل _ ایرنا _ همزمان با هفتمین روز از دهه فجر بهره‌برداری از ۱۴ طرح عمرانی ،اقتصادی و اشتغال‌زایی در شهرستان خلخال آغاز شد.

به گزارش ایرنا ، فرماندار خلخال روز شنبه در آیین افتتاح این طرح‌ها گفت: برای اجرای این طرح‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله اجرای آسفالت راه‌های بین‌شهری ، گازرسانی روستایی ، احداث واحدهای مسکونی برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام و همچنین راه‌اندازی چندین طرح اقتصادی و اشتغال‌زایی ، مجتمع آبزی‌پروری  ، واحد گلخانه‌ای تولید صیفی‌جات و توت‌فرنگی ، مرغداری ۳۰ هزار قطعه‌ای گوشتی و مرکز بافت فرش‌های ابریشمی بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی هزینه شده است.

وی با بیان اینکه در دهه فجر امسال بهره‌برداری از هشت طرح گازرسانی روستایی در  سه بخش مرکزی ،شاهرود و خورش‌رستم خلخال آغاز می‌شود، اظهارکرد: با افتتاح ۲ دو طرح گازرسانی به روستاهای نیاخرم و ترازوج ۶۸ خانوار روستایی از گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

فرماندار خلخال با اعلام حمایت همه‌جانبه از سرمایه‌گذاران طرح‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی و اشتغال‌زای منطقه افزود: برای اجرای فاز اول مجتمع آبزی‌پروری شرکت رنگین کمان اندبیل ۵۰ میلیارد ریال از سوی سرمایه‌گذار هزینه شده و زمینه اشتغال ۳۰ نفر فراهم شد.

وی همچنین با اشاره به راه‌اندازی دومین مرکز و مجتمع بافت فرش‌های دستی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در خلخال گفت: ۳۰ بافنده فرش در این مجتمع مشغول کار شدند که در آینده این ظرفیت به ۱۰۰ نفر افزایش خواهد یافت.

او تشریح کرد: ۲ طرح سرمایه‌گذاری اقتصادی در حوزه گردشگری بخش مرکزی خلخال نیز که با صرف ۲۰۰ میلیارد ریالی توسط ۲ سرمایه‌گذار بخش خصوصی آماده بهره‌برداری است که بزودی با حضور استاندار اردبیل افتتاح می‌شود.

وی گفت:در دهه فجر امسال در مجموع ۳۵ طرح عمرانی و اقتصادی با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریالی در مناطق مختلف شهرستان خلخال افتتاح می‌شود.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha