بهره‌برداری و آغاز ساخت هزار و ۸۳۶ پروژه روستایی گلستان آغاز شد

گرگان - ایرنا - بهره‌برداری و آغاز ساخت هزار و ۸۳۶ پروژه عمرانی، اقتصادی و اشتغال‌زای روستایی گلستان با اعتبار ۱۹ هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال امروز شنبه با حضور محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم و عشایر نهاد ریاست جمهوری در گرگان آغاز شد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در این مراسم گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی جمعیت روستایی کشور ۶۵ درصد بود که این رقم به دلیل مهاجرت های فراوان به ۲۶ درصد کاهش یافته است.

محمد امید اظهار داشت: فراهم نبودن امکانات زیرساختی، یکی از دلایل عمده مهاجرت روستاییان به شهرها بود که امیدواریم با ایجاد امکانات مورد نیاز علاوه بر ماندگاری جمعیت فعلی، انگیزه برای مهاجرت معکوس به روستاها ایجاد شود.

به گفته وی در حال حاضر و با تلاش برای ایجاد زیرساخت‌های ضروری، مهاجرت از روستاها به کمتر از یک درصد رسیده که امیدواریم با روند فعلی تقویت امکانات روستایی این رقم در سال آینده به صفر برسد.

وی توجه ویژه دولت برای فراهم کردن فرصت اشتغال در مناطق روستایی را یادآور شد و گفت: دولت تدبیر و امید ۲۲۰ هزار میلیارد ریال برای اشتغال روستائیان اختصاص داد و از طریق آن فضای گلخانه ای این مناطق را از ۴ هزار به ۱۷ هزار هکتار رساند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری گفت: سهم اشتغال روستایی در کشور از ۵ درصد به ۳۰ درصد افزایش یافته است.

امید ادامه داد: دولت در کنار سایر خدمات خود به بخش‌های آی تی، آب شرب، گاز و برق روستاها توجه ویژه دارد به‌طوری که بطور متوسط هر هفته ۴۷ روستا به شبکه گاز و ۳۰ روستا به شبکه برق متصل می‌شوند.

 هادی حق‌شناس استاندار گلستان هم در این مراسم گفت: ۵۸ هزار میلیارد ریال پروژه در ایام دهه فجر در استان به بهره‌برداری یا عملیات اجرایی آنها شروع می‌شود.

افتتاح راه روستایی، بهره‌برداری از طرح های اشتغال‌زا و آغاز ساخت چند واحد آموزشی از جمله طرح های بهره‌برداری شده امروز بود

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم و عشایر نهاد ریاست جمهوری دیروز جمعه وارد گلستان شد.

وی دیروز در روستای شمس‌آباد گرگان یک مدرسه سه کلاسه را که با مشارکت خیرین و اداره‌کل نوسازی ساخته شده بود، افتتاح کرد.

معاون نهاد ریاست جمهوری از گلخانه سبزیجات و سیفی‌جات با ۶۰ میلیارد ریال اعتبار در علی‌آبادکتول بهره‌برداری کرد و کلنگ احداث کارخانه فولاد رسام گلستان را با سرمایه‌گذاری ۲ هزار میلیارد ریالی و اشتغالزایی ۷۲ نفر به زمین زد.

بهره‌برداری از ۲ پروژه عمران روستایی با عنوان بوستان هزار و  ۲۰۰ متری روستای تاتار سفلی رامیان و آسفالت ۶ هزار و ۱۰۰ مترمربع در روستاتی قوجمز شهرستان کلاله از دیگر برنامه‌های اولین روز سفر معاون توسعه روستایی و مناطق محروم و عشایر نهاد ریاست جمهوری به گلستان بود.

افتتاح و کلنگ‌زنی متمرکز پروژه‌های دهه فجر شهرستان مراوه‌تپه با بیش از ۳ هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال اعتبار، افتتاح و بهره‌برداری از چمن مصنوعی روستای کُرَند و آغاز عملیات اجرایی آبرسانی به روستای خیرخوجه از توابع بخش داشلی‌برون گنبدکاووس از برنامه‌های دومین روز سفر معاون توسعه روستایی و مناطق محروم و عشایر نهاد ریاست جمهوری به گلستان بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها