۱۸ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۲
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84212863
۰ نفر

برچسب‌ها

باران به هوای استان اردبیل طراوت داد

اردبیل - ایرنا - بارش ۲۴ ساعته باران در مناطق مختلف استان اردبیل موجب ایجاد طراوت و حاکمیت هوای بهاری در این استان شد.

اداره کل هواشناسی استان اردبیل اعلام کرد که از روز جمعه تا صبح شنبه بین ۰.۲ میلیمتر تا ۱۹.۸ میلیمتر باران در شهرستان‌های مختلف استان اردبیل باریده است.

بر اساس اعلام این منبع ، در همین مدت در شهرستان گرمی مغان ۰.۲ میلیمتر، سرعین ۳.۴ میلیمتر، فیروزآباد کوثر ۶ میلیمتر، اردبیل ۶.۲ میلیمتر،  نیر ۷.۹ میلیمتر، فرودگاه اردبیل ۱۰.۸ میلیمتر، مشگین‌شهر ۱۲.۸ میلیمتر و خلخال ۱۹.۸ میلیمتر باران باریده است. 

رئیس اداره هواشناسی خلخال هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: بارش باران موجب افزایش ۶ درجه‌ای دمای هوا و ذوب شدن برف و یخ معابر شد .

او با بیان هم‌اکنون دمای هوای این شهر صفر درجه و  رطوبت هوا نیز ۹۶ درصد است، اظهارکرد: در ۲۴ ساعت گذشته همچنین سه سانتیمتر برف در شهر خلخال باریده که میزان بارندگی برف و باران از ایستگاه‌های باران‌سنجی مناطق مختلف این شهرستان متفاوت گزارش شده است .

رئیس اداره هواشناسی خلخال گفت: در ۱۸ روز بهمن ماه امسال ۲۲ سانتیمتر برف در این شهر باریده و در طول این مدت میزان باران و برف آب شده نیز ۳۹.۴ میلیمتر اندازه‌گیری شده است. 

رئیس اداره راهدای و حمل و نقل جاده‌ای خلخال هم گفت: بارش برف در راه‌های ارتباطی بلند و کوهستانی این شهرستان که از روز گذشته آغاز شده همچنان ادامه دارد.

معروف خسروی اظهارکرد: برغم بارش برف غیر از راه‌های خلخال - پونل و ماسوله سایر محورهای ارتباطی اصلی ، فرعی و روستایی این شهرستان باز بوده و تردد خودروها جریان دارد.

اردبیل به خاطر موقعیت خاص جغرافیایی هوای بسیار متغیر دارد.

 برخلاف سال‌های معمول در چنین روزهایی از زمستان که‌ اوج ‌چله به حساب می‌آید امسال خبری از برف و سرما در منطقه‌ نیست.

‌پس از بارش سنگین برف در آغازین ‌روزهای بهمن تاکنون در اغلب روزها هوای توفانی و تندباد جنوب غربی که در اصطلاح محلی به گرمیج ‌موسوم ‌است، در منطقه می‌وزد.

پیش‌بینی شده است این ناپایداری‌ها تا یکشنبه ادامه ‌یابد، تمرکز بارش روی منطقه‌ خلخال است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha