۳ طرح برق‌رسانی در اشنویه افتتاح شد

مهاباد- ایرنا- همزمان با دهه مبارک فجر، سه طرح برق‌رسانی به روستاهای اشنویه با چهار میلیارد هزینه امروز، شنبه با حضور جمعی از مسوولان به بهره برداری رسید.

رییس اداره توزیع برق اشنویه در حاشیه این مراسم در گفت و گو با ایرنا افزود: عملیات توسعه و احداث پست هوایی روستای "گندویلا "با یک میلیارد و ۳۲۰ میلیون ریال، توسعه و احداث پست هوایی روستای "گندملاعیسی" با ۷۷۰ میلیون ریال و توسعه و احداث پست هوایی روستای "خانلر" به قدرت ۱۰۰ کیلو ولت آمپر با یک میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال امروز به بهره برداری رسید. 

مهدی سروری گفت: همزمان با افتتاح این طرح ها، برق‌رسانی به قطعات تفکیکی محله حاج‌رسولیان اشنویه نیز با اعتبار هفت میلیارد و ۷۷۸ میلیون ریال نیز کلنگ‌زنی شد که پیش بینی می شود تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: هم اینک ۱۰۰ درصد از جمعیت روستایی این شهرستان از نعمت مزایای برق برخوردار است و هفت هزار و ۵۲۰ انشعاب برق روستایی و بیش از ۱۵ هزار انشعاب شهری در این شهرستان وجود دارد.

به گزارش ایرنا، شهرستان مرزی اشنویه ، دارای ۲ بخش مرکزی با ۴۲ روستا و نالوس با ۳۰ روستا در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با کشور عراق و ترکیه واقع شده است.

۲۳ طرح عمرانی، خدماتی و تولیدی همزمان با ایام الله دهه فجر امسال در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد، از ۱۲ تا ۲۲ بهمن به نام دهه فجر انقلاب اسلامی و جشن پیروزی نامگذاری شده است که در طول این مدت برنامه‌های مختلفی در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف کشور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها