جشنواره ملی "مادرم فاطمه(س)" فراخوان داد

تهران- ایرنا- جشنواره ملی "مادرم فاطمه (س)" به همت مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت روح الجنان با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، واحد خواهران دانشگاه امام صادق (ع) و بنیاد فرهنگی کوثر برگزار می‌شود.

دبیر این جشنواره روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، هدف از برگزاری این جشنواره را حرکت در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب و ترویج جایگاه والای مادر، با عنایت به توصیه‌های مکرر معظم له مبنی بر تبلیغ و اشاعه فرهنگ فرزندآوری و تبیین جایگاه والای مادر بودن عنوان کرد.

«مجتبی فائق» ادامه داد: داستان‌نویسی و شعر (برای رده سنی بزرگسال)، مداحی، دکلمه و شعرخوانی (سه رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال) و طراحی، نقاشی، فیلم کوتاه، موشن گرافیک و کلیپ (سه رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال) بخش های مختلف این جشنواره است.

وی اظهار داشت: این جشنواره دارای محورهای اصلی الگوسازی و تبیین جایگاه والای حضرت فاطمه (س) در خانواده به عنوان الگوی مادران، جایگاه مادر در خانواده و محور نقش مادر در تربیت فرزندان، نقش مادر در استحکام حیات خانواده، نقش مادر در پیشرفت و تعالی فرزندان، نقش مادر در آرامش خانواده و نقش مادر در شکوفایی استعدادهای فرزندان است.

دبیر جشنواره "مادرم فاطمه (س)" کشف و پرورش استعدادهای جدید در حوزه مداحی و شعرخوانی در رده های مختلف سنی، ترویج و تبلیغ اهمیت جایگاه حقیقی مادر در خانواده و جامعه از دیدگاه اسلام، آشنایی بیش از پیش نسل جوان با این مفاهیم و ترغیب بانوان به موضوع مهم فرزندآوری را از دیگر اهداف این جشنواره برشمرد.

وی افزود: شناسایی نیروهای جوان انقلابی در موضوعات هنری همچون طراحی، فیلم کوتاه و داستان نویسی و به‌ کارگیری این استعدادها در طرح ‌های گوناگون فرهنگی، تبیین جایگاه حضرت فاطمه(س) به عنوان مادر امامان(ع) و مادر همه شیعیان و الگوسازی و آشنایی نسل جوان با سیره و زندگانی ایشان در قالب شعر و داستان‌های کوتاه برای مخاطب کودک، نوجوان و بزرگسال از دیگر اهداف این جشواره است.

به گفته فائق، متقاضیان شرکت در جشنواره می‌توانند آثار خود را از طریق سایت www.roohaljanan.ir و یا شماره ۰۹۰۵۷۰۳۶۲۷۵ در پیام‌رسان‌های ایتا، بله و واتس آپ ارسال کنند.

وی شماره تماس دبیرخانه این جشنواره را ۰۲۱۲۶۵۶۵۷۴۳ و آدرس پست الکترونیک آن را roohaljanan@gmail.com اعلام و اضافه کرد: توضیحات تکمیلی درباره جشنواره و فرمت آثار ارسالی در سایت دبیرخانه آمده است.

فائق مهلت ارسال آثار را تا پایان خرداد ۱۴۰۰، اختتامیه جشنواره و اعلام نتایج را در سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) اعلام کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha