ایلام در هفته‌ای که گذشت؛ تصویب مرز شهابی و افزایش بستری‌های کرونا

ایلام - ایرنا - هفته گذشته در پی رایزنی‌ها و تلاش‌های استاندار ایلام، دولت مرکزی عراق مرز شهابی و چنگوله در این استان را به عنوان مرز رسمی تجاری تصویب کرد.

به گزارش ایرنا، استاندار ایلام در این خصوص با اشاره به اینکه جمیل المیاحی استاندار واسط عراق از تصویب مرز شهابی بعنوان مرز رسمی تجاری کشور عراق در همجواری بازارچه چنگوله ایران در استان ایلام خبر داد، گفت: در پی مذاکراتی که با همتای ایرانی خود استاندار ایلام و مجموعه مسوولان کشور در راستای گسترش تعاملات و مراودات مرزی، تجاری و اقتصادی بین دو استان واسط و ایلام برگزار شد، امروز دولت مرکزی عراق با تصویب مرز شهابی گام بلندی در راستای افزایش مراودات اقتصادی بین دو کشور ایران و عراق برداشته است.

شروع و برگزاری جشن‌های مبارک دهه فجر امسال تفاوت های فاحشی با سنوات گذشته داشت، چرا که این برنامه ها حول محور رعایت شیوه نامه های بهداشتی به جهت شیوع کرونا صورت گرفت.

امسال به صورت نمادین تمثال امام راحل از فرودگاه شهدای ایلام تا مدرسه فرزانگان به حرکت درآمد و زنگ انقلاب با حضور تعدادی از مسوولان استان از جمله نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری در این مدرسه فارغ از هیاهوی همه ساله دانش آموزان و تنها با حضور تعداد اندکی از آنها زده شد.

هفته گذاشته باز هم مسوولان دانشگاه علوم پزشکی به کرات در خصوص میزان افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا هشدار دادند و به طور جدی خواستار رعایت شیوه نامه های بهداشتی توسط مردم شدند.

معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل، رییس سازمان امورعشایر، مدیرکل دفتر کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و رییس فدراسیون دو و میدانی مهمانان کشوری استان ایلام در هفته گذشته بودند.

هفته پیش خبری دردناک فضای استان ایلام را تحت تاثیر قرار داد و حتی در رسانه های کشوری نیز بازتاب گسترده ای داشت مبنی بر اینکه مردی با استفاده از اسلحه شکاری همسر و فرزندان خود را به قتل رساند و خودکشی کرد.

برگزاری یادواره عملیات کانی سخت توسط مردم ایل قجر، افتتاح همایش ملی زیست جهان پساکرونا، انتقال زندان مرکزی ایلام به ساختمان جدید بعد از سال ها کش و قوس، تجلیل ریاست جمهوری از بانوی کارآفرین ساکن آبدانان، تودیع و معارفه مدیران کل جدید و قدیم آموزش و پرورش از دیگر اخبار هفته گذشته استان ایلام بود.

زنگ انقلاب در ایلام نواخته شد

زنگ انقلاب همزمان با آغاز دهه مبارک فجر و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صبح امروز یکشنبه ۱۲ بهمن در مدرسه فرزانگان شهر ایلام با حضور نماینده مجلس خبرگان رهبری در ایلام نواخته شد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید محمدحسن سعیدی گلپایگانی روز یکشنبه در این مراسم اظهار داشت: شعار ثابت انقلاب اسلامی ایران که انقلاب، آزادی، جمهوری اسلامی است پس از چهار دهه در کشور محقق شده است.

رژه موتوری استقبال از تمثال امام راحل در ایلام برگزار شد

همزمان با نخستین روز از دهه مبارک فجر و سالروز ورود معمار بزرگ انقلاب اسلامی به ایران، رژه موتوری و خودرویی استقبال از تمثال امام راحل (ره) صبح روز یکشنبه از مسیر فرودگاه شهدای ایلام تا دبیرستان فرزانگان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این آیین ده ها موتور سوار از نیروهای نظامی، انتظامی و بسیجی استان پرچم های سه رنگ جمهوری اسلامی ایران و یا حسین (ع) را همراه با تمثال مبارک حضرت امام خمینی(ره) حمل کردند.
موتور سواران شرکت کننده در این آیین با نثار گل، یاد و خاطره ورود رهبر انقلاب اسلامی به وطن را گرامی داشته و آغاز ایام الله چهل و دومین فجر انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.

شهابی و چنگوله ایلام به عنوان مرز رسمی از طرف عراق تصویب شد

استانداری ایلام اعلام کرد: با رایزنی و تلاش های استاندار ایلام، دولت مرکزی عراق مرز شهابی و چنگوله در این استان را به عنوان مرز رسمی تجاری تصویب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، شامگاه شنبه جمیل المیاحی استاندار واسط عراق از تصویب مرز شهابی بعنوان مرز رسمی تجاری کشور عراق در همجواری بازارچه چنگوله ایران در استان ایلام خبر داد و گفت: در پی مذاکراتی که با همتای ایرانی خود استاندار ایلام و مجموعه مسوولان کشور در راستای گسترش تعاملات و مراودات مرزی، تجاری و اقتصادی بین دو استان واسط و ایلام برگزار شد، امروز دولت مرکزی عراق با تصویب مرز شهابی گام بلندی در راستای افزایش مراودات اقتصادی بین دو کشور ایران و عراق برداشته است.

ایلام بیشترین و دهلران کمترین موارد ابتلا به کرونا را دارند

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام 'گفت: شهرستان ایلام با ۵۳۲ نفر بیشترین و دهلران با ۲۰۸ نفر کمترین میزان موارد ابتلا در ۱۰ هزار نفر جمعیت را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش ایرنا، دکتر محمد کریمیان روز شنبه در نشست استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: همچنین شهرستان ایلام با ۱۴.۸ بیشترین میزان فوت در ۱۰ هزار نفر و هلیلان نیز با ۱.۹ کمترین میزان را به ثبت رسانده است.

یک چهارم مبتلایان کرونا در ایلام به شهرستان بدره اختصاص دارد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با تاکید بر افزایش محدودیت ها و نظارت ها در شهرستان بدره، گفت: یک چهارم مبتلایان کرونا در این استان در دهه نخست بهمن ماه به شهرستان بدره اختصاص دارد.

دکتر جمیل صادقی فر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین هفت دانش آموز در شهرستان بدره در مقاطع سنی مختلف و از چندین مدرسه تاکنون در ۱۰ روز اول بهمن ماه به کرونا مبتلا شدند.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان نمونه گیری در هزار نفر از ابتدای طرح شهید سلیمانی نیز به شهرستان بدره اختصاص دارد، افزود: باید از تلاش ستاد کرونای این شهرستان برای این تعداد نمونه گیری تشکر و قدردانی کرد.

 ۴۰ مورد جدید ابتلا به کرونا در ایلام ثبت شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن اشاره به افزایش تعداد مبتلایان کرونا در روزهای گذشته، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۰ ابتلای جدید کرونا در استان ثبت شد و مجموع مبتلایان به ۲۴ هزار و ۹۶۵ نفر رسید.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، دکتر محمد کریمیان روز جمعه اظهار داشت: ۹ مورد جدید در بخش کرونای بیمارستان های ایلام بستری شده و مجموع بستری شدگان استان به ۲۷ نفر رسیده است.

تعداد بیماران بستری کرونایی ایلام در حال افزایش است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه تعداد بیماران بستری کرونایی در این استان در حال افزایش است، گفت: مردم باید همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

دکتر جمیل صادقی فر شامگاه پنجشنبه در گفت و گو  با خبرنگار ایرنا افزود: در مرحله افزایش مبتلایان، ابتدا بیماران علامت دار سرپایی افزایش می یابد که از اول بهمن ماه این روند آغاز شده است.
وی ادامه داد: در مرحله بعد بیماران بستری، سپس بیماران بدحال بستری و در نهایت افزایش فوتی ها اتفاق خواهد افتاد.

قدردانی رییس‌جمهوری از زن کارآفرین آبدانانی

رییس جمهوری از بانوی کارآفرین شهرستان آبدانان که با راه اندازی کارگاه صنایع دستی برای ۵۰ نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد کرده است، تقدیر کرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در نشست بزرگداشت مقام زن و روز مادر در ارتباط ویدیو کنفرانسی با بانوی کارآفرین آبدانانی از تلاش ها و اهتمام وی در تولید صنایع دستی در استان قدردانی کرد.

امام جمعه ایلام: استقلال و آزادی مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: استقلال و آزادی از مهمترین دستاوردهای پیروزی انقلاب برای ایران اسلامی بوده که کشور را از سلطه دشمنان و سران استعمار خارج کرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر ایلام با تبریک دهه مبارک فجر این ایام را نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: ملت ایران در این ایام توانست در سایه رهبری امام راحل رژیم طاغوت و وابسته به استکبار جهانی را شکست دهد و استکبار سیزی خود را به جهانیان ثابت کند.

استاندار: زیرساخت های ایلام برای سرمایه‌گذاری در صنایع تکمیلی مهیاست

استاندار ایلام با اشاره به فراهم آمدن زیرساخت‌های مورد نیاز در حوزه صنایع تکمیلی استان گفت: سرمایه گذاری در صنایع تبدیلی نظیر حوزه کشاورزی، اشتغالزایی و رونق اقتصادی استان را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز یکشنبه در دیدار با سرمایه گذاران هلدینگ کبیر فعال در عرصه پایانه های صادراتی و صنایع تبدیلی کشاورزی با ذکر این نکته که از سرمایه گذاری در صنایع تبدیلی استقبال می‌کنیم، افزود: موفقیت های بسیار خوبی در حوزه‌ تولید محصولات کشاورزی در سال های اخیر در این استان حاصل شده، که برای تداوم این موفقیت ها نیازمند ایجاد صنایع تبدیلی برای ارزش افزوده در استان هستیم.

استاندار: دولت ۱۱۰ هزار میلیارد تومان در ایلام سرمایه گذاری کرده است

استاندار ایلام گفت: در طول فعالیت دولت تدبیر و امید در استان ایلام بیش از ۱۷۰ هزار میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته شد که از این ‌میزان تاکنون حدود ۱۱۰ هزار میلیارد تومان محقق شده است.

به گزارش ایرنا قاسم سلیمانی دشتکی در گفت گویی خبری با اشاره به تشریح دستاوردها و خدمات نظام در استان اظهار داشت: در بودجه ۱۴۰۰ استان ایلام عملکرد بسیار موفقی داشته است، این بودجه بیس و اساس برای سالهای بعدی است.

معاون وزیر: پایش شاخص‌های آموزشی در مدارس کشور روزانه انجام شود

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از راه اندازی سامانه پایش نحوه آموزش و میزان حضور دانش آموزان در مدارس با توجه شیوع کرونا خبر داد و گفت: در این سامانه شاخص‌های آموزشی به صورت روزانه رصد شود.

به گزارش ایرنا، علیرضا کمره ای روز دوشنبه در آیین معارفه و تکریم مدیرکل سابق و جدید آموزش و پرورش استان ایلام اظهار داشت: شیوع کرونا شرایط تعلیم و تربیت را در کشور به طور خاص تحت تاثیر قرار داده، که برای نشان دادن میزان حضور دانش آموزان در مدارس سامانه ای در این راستا طراحی شده است.

۱۰۰ هزار نفر از عشایر کشور رایگان بیمه می شوند

رییس سازمان امور عشایر ایران گفت: امسال ۱۰۰ هزار نفر از عشایر کشور بیمه می شوند که از این تعداد سهم استان ایلام چهار هزار نفر است.

به گزارش ایرنا، شاهپور علائی مقدم روز چهارشنبه در نشست شورای عشایر استان ایلام در شهرستان دهلران به ۸۴ میلیون هکتار عرصه مراتع کشور اشاره کرد و افزود: از این مقدار ۳۴ میلیون هکتار در اختیار عشایر است.

استاندار ایلام: زمینه صادرات تولیدات عشایر به خارج از کشور فراهم شود

استاندار ایلام با تاکید بر حمایت از عشایر توسط کلیه دستگاه های اجرایی استان، گفت: زمینه صادرات کالا ها و تولیدات این قشر زحمت کش به خارج از کشور فراهم شود.

به گزارش ایرنا ، قاسم سلیمانی دشتکی روز چهارشنبه در دیدار با رییس سازمان امور عشایری کشور و مجموعه مسوولان استانی اظهار داشت: از منظر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی عشایر ذخایر انقلاب هستند و باید نسبت به امورات آنان نهایت توجه صورت گیرد.

استاندار ایلام: پیوست پدافند غیر عامل در اجرای طرح ها الزامی است

استاندار ایلام با تاکید بر الزامی بودن پیوست پدافند غیرعامل در اجرای طرح ها، گفت: رعایت ملاحظات این حوزه در زیرساخت های استان ضروری است.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه جمعه در دیدار با معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل کشور، اظهار داشت: اقتدار و امنیت بالای مرزهای استان امروز به دلیل هوشیاری و تلاش مجموعه نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی است و این تلاش باعث شده است که مرزهای ایلام از امن ترین مرزهای کشور محسوب شود.

هزار و ۳۰۰ کودک در کشور به فرزند خواندگی سپرده شدند

مدیرکل دفتر کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی گفت: یک هزار و ۳۰۰ کودک بی سرپرست و بد سرپرست واجد شرایط از ابتدای سال جاری تا کنون به خانواده های متقاضی فرزندخوانده سپرده شدند.

سعید بابایی شامگاه چهارشنبه در حاشیه سفر به ایلام در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد کودک از طریق این سازمان و با حکم قضایی به خانواده‌های متقاضی فرزندخوانده سپرده شده اند.
وی با ذکر اینکه عمده خانواده های متقاضی به فرزندخوانده دختر تمایل دارند، افزود: روند فرزندخواندگی در سال‌های اخیر از سوی خانواده‌ها با استقبال مواجه شده است به طوری که شمار زیادی متقاضی فرزندخوانده از بهزیستی هستند.

امام خمینی(ره) روح آزادگی را در عصر جاهلیت مدرن زنده کرد

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) ایلام گفت: بنیانگذار کبیر نظام مقدس جمهوری اسلامی روح آزادگی را در عصر انجماد مسلمانان و جاهلیت مدرن زنده کرد.

به گزارش ایرنا، سردار جمال شاکرمی روز جمعه در یادواره شهدای ایل قجر اظهار داشت: شهیدان تابلویی از ایثار، فداکاری و گذشت را در مقابل دیدگان ما قرار داده اند.

موفقیت دو و میدانی کاران ایلامی منوط به حضور در لیگ برتر است

رییس فدراسیون دو و میدانی گفت: با توجه به استعداد و ظرفیت های مناسب در ایلام باید شاهد حضور مربیان و ورزشکاران این استان در لیگ برتر باشیم.

به گزارش ایرنا، هاشم صیامی روز یکشنبه در مجمع انتخاب رییس هیات دو و میدانی ایلام اظهار داشت: امروز وضعیت به نسبت مناسبی در دو و میدانی ایجاد شده و جامعه دو و میدانی استان ایلام با توجه به دارا بودن رییس هیات با تجربه و مطرح در کشور باید این رشته را در استان متحول کنند.

ایلام رتبه نخست کشور در ارتباطات مردمی را کسب کرد

استانداری ایلام اعلام کرد: براساس گزارش مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری، مدیران این استان در ۶ ماهه اول سال ۹۹ رتبه نخست ارتباطات مردمی کشور را کسب کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، این ارزیابی ها در ۲ حوزه ملاقات چهره به چهره و حضور مدیران در سامانه سامد انجام شده که در این بین استان ایلام موفق شده است از مجموع ۶۰ امتیاز با ۵۴ امتیاز رتبه اول کشور در ارتباطات مردمی را کسب کند.

قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام که همواره یکی از برنامه های ثابت و محوری وی در حوزه ارتباطات مردمی و حضور مدیران در بین مردم بوده است در این باره می گوید: ارتباط با مردم نخستین اولویت مسوولان در استان ایلام است.

استان ایلام رتبه دوم عملکرد ستاد تسهیل را کسب کرد

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام از کسب رتبه دوم عملکردی این معاونت در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور خبر داد.

جهانگیر رستم زاد روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس گزارش عملکرد و اثربخشی کارگروه تسهیل و رفع موانع استان‌ها توسط وزارت کشور، عملکرد استان ایلام در سه ماه سوم سال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ارزیابی شده که استان ایلام در جایگاه دوم کشوری قرار گرفته است.

سه هزار میلیارد ریال برای تونل دوم آزادی ایلام اختصاص یافت

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام گفت: سه هزار میلیارد ریال برای ساخت تونل دوم آزادی در مسیر ایلام - کرمانشاه اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، احمد کرمی روز سه شنبه اظهار داشت: برای توسعه زیرساخت‌های استان ایلام در ایام اربعین و مسیر ایلام - حمیل - کرمانشاه بزودی ساخت تونل دوم آزادی در این مسیر آغاز می‌شود.
وی با اشاره به اختصاص سه هزار میلیارد ریال برای اجرای این پروژه، افزود: پیمانکاران این پروژه انتخاب و در حال تجهیز کارگاه هستند و با رعایت مسائل زیست محیطی اجرا می شود.

زندان مرکزی شهر ایلام به مکان جدید انتقال یافت

مدیرکل زندان های ایلام از تکمیل فاز نخست زندان جدید شهر ایلام و انتقال زندان مرکزی به این مکان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی امور زندان های ایلام، مجید احسانی روز پنجشنبه اظهار داشت: با همکاری و تعامل اعضای شورای تأمین استان، اداره کل اطلاعات، نیروی انتظامی، سپاه ، یگان امداد، یگان ویژه، پلیس راهور، فوریت های پزشکی و ... زندانیان زندان مرکزی بدون هیچگونه مشکلی  به زندان جدید منتقل شدند.
وی ضمن افزود: پروژه ندامتگاه جدید ایلام ساخت آن از سال ۱۳۸۱ شروع شده و تاکنون با مشکلات عدیده ای از جمله عدم تأمین بودجه و اعتبار کافی، پراکندگی و گستردگی ساخت و ساز و... رو به رو بوده است.

۱۱۹ مقاله همایش ملی زیست جهان پسا کرونا در ایلام برگزیده شدند

رییس دانشگاه ایلام و دبیر همایش ملی مجازی زیست جهان پسا کرونا گفت: ۲۷۰ اثر به دبیرخانه همایش ارسال شد که از میزان ۱۱۹ مقاله علمی و یادداشت فنی برتر انتخاب شدند.

به گزارش ایرنا، محمد علی اکبری روز چهارشنبه در افتتاحیه همایش ملی زیست جهان پسا کرونا که بصورت مجازی برگزار شد، اظهار داشت: ۲۷۰ اثر علمی شامل ۹۵ یادداشت فنی و ۱۷۵ مقاله علمی به دبیرخانه این همایش ارسال شد که پس از داوری آثار توسط اعضای هیات علمی و اصحاب رسانه ۱۱۹ اثر برگزیده شده است.

۱۷ واحد صنعتی ایلام به چرخه تولید بازگشت

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام از فعال سازی و بازگشت حیات به رگ های ۱۷ واحد صنعتی در این استان خبر داد.

جهانگیر رستم زاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با تلاش و پیگیری مجموعه اقتصادی استان این تعداد واحد تولیدی به مدار تولید بازگشته و چرخ های آنها مجدد به حرکت افتاد.

فردی در ایلام با سلاح شکاری به زندگی خود و سه عضو خانواده‌اش پایان داد

فرمانده انتظامی شهرستان ایلام گفت: صبح امروز و با استفاده از سلاح شکاری، پدری پس از به قتل رساندن زن و فرزندانش به زندگی خودش نیز با اسلحه شکاری پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ جمال موسوی روز یکشنبه اظهار داشت: ساعاتی پیش و در پی تماس‌های مردمی با فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع قتل در یکی از محله های شهر ایلام ، بلافاصله ماموران به محل اعزام شدند.

وی افزود: با حضور ماموران در محل مشخص شد پدری به علت مشکلات خانوادگی، زن و ۲ فرزند خود را با اسلحه شکاری به قتل رسانده و سپس با همان سلاح به زندگی خود نیز پایان داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha