۹۶ درصد پرونده‌های جعل در آذربایجان‌غربی منجر به کشف شده است

ارومیه- ایرنا- رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: امسال ۹۶ درصد پرونده‌های جعل در این استان کشف شده که رقمی بسیار مناسب در این حوزه به شمار می رود.

سرهنگ سامان غنی زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این رابطه ۵۷۶ پرونده در آذربایجان غربی تشکیل و ۵۷۶ متهم نیز دستگیر شده است.

وی ادامه داد: جعل اسکناس و اوراق بهادار با ۳۵ درصد، جعل اسناد مالکیت با ۲۸ درصد و جعل مدارک شناسایی و هویتی با ۱۶ درصد به ترتیب بیشترین جرائم در این حوزه را تشکیل می دهد. 

وی اضافه کرد: در این مدت، ۸۳۶ پرونده کلاهبرداری نیز در این استان تشکیل و ۸۳۶ متهم در این حوزه نیز دستگیر شده اند.

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: در حوزه کلاهبرداری نیز خرید و فروش مال غیر با ۶۴ درصد، کلاهبرداری تلفنی و برداشت از حساب با ۲۱ درصد و امور بازرگانی و تجاری با هشت درصد به ترتیب بیشترین تعداد کلاهبرداری ها را تشکیل می دهد.

سرهنگ غنی زاده افزود: در این مدت، ۱۳ هزار و ۷۷۶ مورد خدمت در حوزه های انگشت نگاری و صدور گواهی عدم سوء پیشینه برای مردم و ۱۱ هزار و ۲ مورد نیز انجام کارشناسی و آزمایشی به غیر از انتظامی برای نهادها و سازمان‌ها صورت گرفته است.

به گزارش ایرنا به نقل از فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی مقابله با سرقت، مقابله با کالای قاچاق، مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با ناهنجاری‌ها و بد اخلاقی‌های اجتماعی و کاهش تصادف‌ها از اولویت‌های پنج گانه انتظامی این استان در سال جاری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha