استاندار: کارگروه تعیین تکلیف اتوبوس‌داران شهر ارومیه تشکیل می‌شود

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی با اشاره به مشکلات اتوبوس داران شهر ارومیه گفت: نهادهای مسوول کارگروه ویژه بررسی اختلافات اتوبوس داران با شهرداری ارومیه را تشکیل دهند.

محمدمهدی شهریاری جمعه شب در جلسه بررسی مشکلات اتوبوس داران ارومیه افزود: متاسفانه مدیریت درستی به دلایل مختلف از جمله مشکلات مالی در خصوص اتوبوس داران ارومیه صورت نگرفته است.

وی اضافه کرد: کوتاهی‌های انجام گرفته و بی توجهی به جایگاه این صنف در حمل و نقل عمومی علاوه بر اینکه فرسودگی این ناوگان را درپی داشته است، باعث شده تا اعتماد عمومی به اتوبوس به عنوان یک وسیله مطمئن کمتر شود.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: کارگروهی ویژه متشکل از استانداری، شهرداری ارومیه و نمایندگان اتوبوس داران باید هر چه سریع تر تشکیل شود تا مساله تعیین تکلیف قراردادها را نهایی کنند.

وی پرداخت یارانه ثابت از طرف شهرداری ارومیه به اتوبوس ها را یک ضرورت جدی برای زنده ماندن این صنف دانست و اظهار کرد: به مشکلات مالی شهرداری ارومیه واقف هستیم اما باید این موضوع به طریقی قانونی حل شود.

شهریاری بیان کرد: نمایندگان مجلس نقش مهمی در کمک به این مشکلات اتوبوس داران دارند به نحوی که با کشوری شدن مالیات بر ارزش افزوده می توان اعتبارات بیشتری به این حوزه اختصاص داد.

وی از شهرداری ارومیه نیز خواست ضمن عمل به تعهدات خود هر چه زودتر در خصوص پرداخت بخشی از مطالبات اتوبوس داران اقدام کند.

وی گفت: نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی یک ضرورت جدی در ارومیه است اما در صورتی که نهادهای متولی سهم و نقش قانونی خود نسبت به اتوبوس داران را به طور کامل عمل نکنند، نمی توان شاهد نوسازی ناوگان بود.

به گزارش ایرنا، تعدادی از اتوبوس داران ارومیه ای در اعتراض به درآمد پایین و نبود کمک مالی از سوی نهادهای مسوول، اعتراضی های زیادی را داشته اند و حتی طی هفته های گذشته از کار دست کشیده بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha