«مامان» و «منصور» با باران در آدینه فجر

تهران- ایرنا- روز ششم جشنواره فیلم فجر در برج میلاد با باران آغاز شد. آدینه بود و «مامان» و «منصور» هم نمایش داده شدند. وقتی جشنواره تمام شد، همچنان باران می‌بارید.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، قبل از آغاز روز ششم آمد. اصلا قبل از اینکه ما خبرنگاران هم بیاییم، آمد. باران. تا زمستانِ کرونا زده ۹۹ در میانه راه خود و در میانه راه جشنواره فیلم فجر حداقل باران به خود ببیند. طراوات هم به فضای برج میلاد بخشید، وقتی ما خبرنگارها برای چند دقیقه تنفس از دست ماسک‌ها، به خارج از فضای برج می‌آمدیم.

دیروز برج با مامان آغاز شد، با منصور تمام. مامان به نظر کم‌هزینه بود. اما خوب دیده شد. یعنی همه دیدند. کسی از سالن خارج نشد. فیلم هم که تمام شد باز هم برخی داخل سالن بودند. نشست هم که تمام شد آنها داخل سالن بودند. یعنی آنقدر بودند که در نهایت برای اولین بار سالن بدون ضدعفونی شدن به استقبال منصور رفت.

حالا قبل از منصور هم اتفاقاتی افتاد. مثلا یکباره سر و کله ماموران وزارت بهداشت پیدا شد. این یعنی برای چندمین بار است که یکباره ماموران و پزشکان وزارت بهداشت برای سرکشی از وضعیت جشنواره فیلم فجر به اینجا می‌آیند. حالا همه که ماسک داشتیم. ضد عفونی نشدن سالن را هم که متوجه نشدند. خب این یعنی همه چیز خوب است.

بعد هم ما اهالی رسانه قبل از اکران منصور منتظر پسر شهید شدیم. یعنی چون فیلم منصور درباره شهید منصور ستاری بود گفتیم شاید یک باره معاون محترم رییس جمهوری که از قضا فرزند شهید ستاری هم است به سالن برج بیاید. معاونش که آمد سراغ او را گرفتیم. گفت: من به نمایندگی از خانواده شهید ستاری آمده‌ام. گفتیم: آقای سورنا ستاری فیلم پدر را دیده است. گفتند: نه. حالا شاید سورپرایزمان کردند، که البته نکردند. چشم‌مان به در خشک شد و از آقای سورنا خبری نشد.

منصور اما خوش ساخت بود. انگار شلوغ‌ترین روز جشنواره هم بود. همه آمدند. نشستند. پلک نزدند. فیلم هم که تمام شد کلی دست زدند. به نظر بر خلاف مامان نیاز به هزینه بیشتر هم داشت. خیلی بیشتر. بالاخره هواپیما داشت.

حالا منصور که تمام شد و چراغ‌ها روشن شد، فهمیدیم رییس همه‌ی سینماها هم آمده است. آقای انتظامی را می‌گویم. با تلویزیون مصاحبه کرد. از برگزاری جشنواره حمایت کرد بعد هم رفت. حسین انتظامی گفت که همه گفتنی ها را به تلویزیون گفته است.

اولین و آخرین جمعه جشنواره هم بعد از نشست منصور خیلی زود سوت و کور شد. همه رفتند. سیدجواد هاشمی هم که همین چند روز پیش تبلیغ کرده از چیزی که نه البته، از جایی، در نشست بود. چیزی نگفت. ما هم که قبلا نوشته بودیم به روی خودمان نیاوردیم. نشست را پوشش دادیم و رفتیم. و این شد پایان روز ششم.

امروز و در هفتمین روز از سی و نهمین جشنواره فیلم فجر هم دو فیلم خط فرضی ساخته فرنوش صمدی و گیج‌گاه به کارگردانی عادل تبریزی برای ما اهالی رسانه، منتقدان و هنرمندان نمایش داده می‌شود.

امسال دبیر جشنواره سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد است و از ۱۲ تا ۲۲ بهمن فیلم‌ها در برج میلاد و پردیس ملت برای منتقدان، هنرمندان و اهالی رسانه اکران می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =