تشکیل بسیج خدمت رسانی با مشارکت الحشد الشعبی عراق

بغداد – ایرنا- عضو کمیسیون خدمات رسانی پارلمان عراق از تشکیل بسیج ملی خدمت رسانی با مشارکت سازمان الحشد الشعبی این کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری «العهد نیوز» عراق، «جاسم بخاتی» عضو کمیسیون خدمات رسانی پارلمان عراق روز جمعه گفت که توافق درباره تشکیل بسیج ملی خدمات رسانی متشکل از دو وزارتخانه و شهرداری بغداد به همراه نیروهای سازمان الحشد الشعبی صورت گرفت.

بخاتی تصریح کرد: " درخصوص تشکیل یک حشد ملی خدمات رسان در بغداد متشکل از وزارت عمران و مسکن، وزارت صنعت و شهرداری بغداد و الحشد الشعبی توافق شده است."

به گفته بخاتی، ماموریت این بسیج، خدمات رسانی هرچه بیشتر برای بهبود وضعیت عمرانی بغداد در زمینه ترمیم و آسفالت خیابان‌ها براساس برنامه وزارت برنامه ریزی است.

وی افزود که شهرداری بغداد اقداماتی را در سراسر این شهر در زمینه عمرانی آغاز کرده و ۴۰۰ میلیارد دینار (هر ۱۴۵۰ دینار معادل یک دلار است) به این امر اختصاص داده است.

سازمان الحشد الشعبی عراق بر پایه فتوای جهاد کفایی مرجعیت عالی دینی این کشور برای پاسداری از خاک عراق در برابر یورش تروریسم داعشی – تکفیری پایه‌گذاری شد.

این سازمان در سال‌های گذشته نقشه‌های آمریکا را با بیرون راندن گروه تروریستی داعش از بین برد و کاخ سفید را در رسیدن به اهدافش ناکام گذاشت و تداوم روحیه جهادی، مبارزاتی و مقابله با اشغالگری آن در سالهای پس از شکست داعش نیز اجازه نداده است تا اشغالگران آمریکایی و همدستان منطقه‌ای آنها به اهداف مورد نظر خود در عراق دست یابند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

سرخط اخبار جهان