۱۷ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۲۴
کد خبرنگار: 2743
کد خبر: 84212475
۰ نفر

برچسب‌ها

متصرفان اراضی ملی سلسله به مرجع قضایی معرفی می‌شوند

خرم‌آباد - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب سلسله گفت: هرگونه تصرف و تغییر کاربری در اراضی ملی و طبیعی شهرستان ممنوع بوده و متصرفان این مناطق به مرجع قضایی معرفی می شوند.

یونس آزادپور عصر جمعه در بازدید از اراضی، ملی منطقه نمونه گردشگری کاکارضا با اشاره به اعتراض برخی از اهالی این منطقه به واگذاری ۲ قطعه زمین ملی به میزان ۹ هکتار به برخی از اشخاص به بهانه اجرای طرح طوبی

اظهار داشت: با این واگذاری عملا راه دسترسی دامداران و اهالی منطقه به کوه و مراتع طبیعی با مشکل جدی مواجه شده است.

وی با تاکید بر پیگیری ویژه موضوع از سوی مدیران مربوطه بیان کرد: در راستای حفظ حقوق عامه و صیانت از منابع ملی و طبیعی که از سرمایه های عموم مردم شهرستان و میراث طبیعی و ملی محسوب می گردند، در چارچوب قانون اجازه واگذاری بدون ضابطه این سرمایه ملی را به اشخاص عادی و فاقد صلاحیت نخواهیم داد.

آزادپور با اشاره به خرد کردن این قطعات واگذار شده از سوی مالکان تصریح کرد: این اقدام و خرد کردن ملک به منظور فراهم آوردن مقدمات ساخت ویلا و تغییر کاربری ملک موصوف بوده است.

وی با اشاره به اختلاف وراث و خشکانیدن درختان گردوی چند ساله افزود: در این راستا اقدام به تخریب وسیع منابع طبیعی و اراضی ملی شده است بنابراین جهت جلو گیری از هرگونه آسیب جدی و بروز اختلاف بین اهالی محل و افرادی که املاک مورد نظر به آنها واگذار شده باید با هماهنگی لازم شورای تامین، این اراضی آزادسازی شوند.

دادستان سلسله تصریح کرد: کلیه افرادی که در باغ خود اقدام به ساخت ویلا کرده اند نیز باید شناسایی و اسناد واگذاری آنان و مجوز میزان ساخت خانه باغ و نوع کابری آن ها در این منطقه توسط ادارات مربوطه مشخص شود.

وی ادامه داد: همچنین کلیه اشخاصی که با آسفالت کردن مسیر دسترسی باغ شخصی و حصار کشی و لامپ ریزی اطراف باغ به سمت تغییر کار بری و ویلا سازی میروند باید شناسایی و جهت اقدامات قانونی بعدی به دادسرا معرفی شوند. 

رئیس دادگستری سلسله نیز با اشاره به نکات قانونی در راستای حفظ حقوق عامه و صیانت از اراضی ملی، اظهار داشت: مجموعه دستگاه قضا با جدیت و قاطعیت با افراد خاطی در این حوزه برخورد خواهد کرد.

 سید احمد موسوی افزود: کلیه اسناد صادر شده مربوط به اراضی واگذار شده باید از طریق مجاری قانونی باطل و به دولت بازگردد.

فرماندار سلسله نیز ضمن اعلام آمادگی کامل جهت همکاری و تعامل با دستگاه قضا، اظهار داشت: منطقه گردشگری کاکارضا ملک شخصی نبوده و متعلق به لرستان و یک میراث طبیعی و ملی بوده و سالانه افراد زیادی به عنوان گردشگر از سراسر کشور و استان از این منطقه بازدید و از ظرفیت های آن بهره مند می شوند.

وی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم که افراد ذی نفوذ با مطامع شخصی به اراضی ملی دست درازی کنند.

مهدوی کیا با بیان اینکه هر موضوعی به راحتی و از طریق مجاری قانونی و با هم فکری قابل حل است، ادامه داد: نباید اجازه دهیم مسائل کوچک و قابل حل از طریق مجاری قانونی به دغدغه امنیتی در شهرستان تبدیل شوند.

در شهرستان سلسله ۱۱۲ هزار هکتار اراضی ملی وجود دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =