۵۶ درصد از مردم ایران فعالیت ورزشی مناسبی ندارند

مشهد- ایرنا- رییس فدراسیون ورزشهای همگانی کشور گفت: طبق آمار رسمی ۵۶ درصد مردم فعالیت ورزشی مناسب ندارند که این عدد در بین بانوان به ۶۴ درصد می‌رسد به همین علت سرعت رشد جمعیت سالمند کشور سه برابر حالت معمولی است و نشان می‌دهد کشور به سمت پیر شدن جمعیت در حال حرکت است.

افشین ملایی عصر جمعه در آیین اختتامیه و اهدای جوایز "لیگ ورزش در خانه" در شهرستان گلبهار افزود: مقام معظم رهبری تاکید بسیاری بر ورزش همگانی دارند و ورزشهای قهرمانی و نمایشی را در اولویت دوم قرار داده‌اند، در راستای تحقق درخواست ولی فقیه باید همه مسوولان تلاش کنند تا ورزش‌های همگانی در اولویت ورزش کشور قرار گیرد.

وی اضافه کرد: مدت کمی است که اجرای طرح "شهرهای فعال" در کشور آغاز شده است که برای گروه های مختلف برنامه ریزی شده است با توجه به جوان بودن شهر گلبهار و ظرفیت های موجود در آن، این شهر می‌تواند نماینده توسعه شهرهای فعال شود و در کنار ٢٢ شهر دیگر در سطح کشور، زیرساختهای خود را متناسب با این طرح توسعه دهد.

عضو هیات مدیره شرکت عمران و مسوول نمایندگی ورزش و جوانان گلبهار نیز در این آیین گفت: ایده و اجرای طرح "لیگ ورزش در خانه" توسط هیات ورزشهای همگانی شهرستان گلبهار انجام گرفت و در هفت حرکت ورزشی که در منزل قابل انجام است به مرحله اجرا رسید.

حسن خالقی مقدم افزود: شهروندان گلبهاری طی 2 ماه حدود ۴۵٠ کلیپ ورزشی ارسال کردند که پس از داوری اکنون از نفرات برگزیده قدردانی خواهیم کردد.

 سرپرست فرمانداری گلبهار نیز در این آیین ضمن قدردانی از تلاشهای شرکت عمران و اداره ورزش و جوانان گلبهار گفت: اگر به دنبال توسعه جامعه هستیم باید جامعه پویا و سالمی داشته باشیم و تلاش کنیم تا کانون خانواده گرمتر و امید به زندگی و آستانه تحمل در جامعه بیشتر شود.

مهدی دونده افزود: ما آمادگی داریم تا هر برنامه شاخص ورزشی که بر زمین مانده است را با همکاری ادارات و سازمانها به ویژه مجموعه شرکت عمران و اداره ورزش و جوانان در گلبهار اجرا کنیم. 

رییس هیات ورزشهای همگانی خراسان رضوی نیز در این آیین گفت: تمام راهبردهای فدراسیون ورزشهای همگانی برای خروج مردم از نگرانی، در بهترین حالت ممکن ابتدا در گلبهار برگزار شد.

امیر آذریان افزود: تعداد ۶٠ انجمن ورزشی در فدراسیون و تعداد ۴٠ کمیته ورزش همگانی فعال در استان خراسان رضوی وجود دارد و این استان توانسته است حتی در شرایط کرونا رتبه برتر کشور را کسب کند. 

در این مراسم رییس فدراسیون ورزشهای همگانی کشور با اهدای لوح از هومن گریوانی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار به عنوان حامی ورزش و جوانان کشور تشکر و قدردانی کرد و این مراسم با اهدای جوایز و لوح قدردانی به نفرات برتر "لیگ ورزش در خانه" در هفت رشته مختلف ورزشی به پایان رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha