۱۷ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۳۶
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84212460
۰ نفر

برچسب‌ها

آلمان سفیر روسیه را  احضار کرد

تهران- ایرنا- به دنبال تصمیم مسکو به اخراج دیپلمات های سوئد، لهستان و آلمان، وزارت خارجه آلمان سفیر روسیه در برلین را احضار کرد.

به گزارش ایرنا، یک منبع در وزارت خارجه آلمان جمعه شب به خبرگزاری تاس گفت، به دنبال تصمیم روسیه به اخراج یک دیپلمات آلمانی به دلیل شرکت در تجمعات غیرمجاز، "سرگئی نچایف" سفیر مسکو در برلین به وزارت امورخارجه آلمان احضار شد.

براساس این گزارش، "میگل برگر" مدیر دفتر خارجی فدرال آلمان از سفیر روسیه خواست برای گفت‌وگوی فوری در وزارت امورخارجه این کشور حضور یابد تا مواضع برلین در این خصوص به وی اعلام شود.
 
احضار سفیر مسکو در حالی صورت می گیرد که وزارت امورخارجه روسیه روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که دیپلمات های سوئد، لهستان و آلمان را بخاطر شرکت در اعتراضات غیرقانونی در روسیه عنصر نامطلوب خوانده که باید خاک این کشور را ترک کنند.

وزارت خارجه روسیه افزود: دیپلمات‌های شرکت کننده در اعتراضات در روسیه مطابق کنوانسیون وین سال ۱۹۶۱ در مورد مناسبات دیپلماتیک، عنصر نامطلوب شناخته شده و به آنها اعلام شده است که در آینده نزدیک باید روسیه را ترک کنند.   

در این بیانیه آمده است: طرف روسی انتظار دارد که مراکز دیپلماتیک سوئد، لهستان و آلمان و کارکنان این مراکز در آینده معیارهای بین‌المللی را بطور کامل رعایت کنند.  
 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha