امام جمعه نجف:هر روز بر قدرت،جوانی و گستره انقلاب اسلامی افزوده می شود

بغداد – ایرنا- امام جمعه نجف اشرف، انقلاب اسلامی ایران را یک رویداد جهانی و تجربه ای بی بدیل توصیف کرد و گفت که هر روز بر قدرت، جوانی و گستره این انقلاب افزوده می شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «صدر الدین قپانچی» امام جمعه نجف اشرف در خطبه های امروز نمازجمعه به گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: این انقلاب یک رویداد جهانی و تجربه ای بی بدیل و بی نظیر است.

وی افزود: این انقلاب به پیروزی رسید زیرا رهبری آن را عالمی دینی و ربانی برعهده داشتند و انقلابی مردمی است و انقلاب اسلام، ارزش ها و مفاهیم حسینی (ع) می باشد.

حجت الاسلام قپانجی تصریح کرد: ما از پیروزی انقلاب اسلامی خرسندیم و هر روز بر قدرت، جوانی و گستره این انقلاب افزوده می شود.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع هسته ای ایران پرداخت و تمسخر خود را نسبت به پیشنهاد «ایمانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه مبنی بر مشارکت عربستان در مذاکرات هسته ای ابراز داشت.

امام جمعه نجف اشرف در ادامه خطبه خود از نیروهای الحشد الشعبی عراق دفاع کرد و به خاطر دلاوریها و پیروزیهای آنها در نبردهای اخیر با بقایای گروه تروریستی داعش ابراز افتخار کرد.

وی تاکید کرد که سازمان الحشد الشعبی دست بزن ملت و مرجعیت دینی و نظام عراق است زیرا قدرتی است که شکست نمی خورد و از مرگ نمی هراسد.

حجت الاسلام قپانچی گفت: این داعشی ها، بعثی ها، آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای همسایهِ دشمن عراق هستند که با الحشد الشعبی خصومت و دشمنی می ورزند زیرا این سازمان همان نیرویی است که از عراق و امنیت آن پاسداری می کند.

وی همچنین به موضوع محاکمه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین آمریکا در هفته آینده اشاره کرد و گفت که ترامپ امروز سرپناهی در آمریکا ندارد و در کشورش طرد شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =