۱۷ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۰۸
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84212370
۰ نفر

برچسب‌ها

تیم خادمیاران رضوی قهرمان مسابقات فوتوالی یزد شد

یزد - ایرنا - سومین دوره مسابقات فوتوالی قهرمانی یزد (جام دهه فجر و گرامیداشت چهارهزار شهید استان ) شامگاه جمعه با قهرمانی تیم خادمیاران رضوی به پایان رسید.

به گزارش ایرنا، این مسابقات با حضور هشت تیم شهید دهقانی، شهدای ملاباشی، خادم‌یاران رضوی، دبیرستان آقا، شهدای مردآباد، ابزار سید، حوزه هشت ابوذر و بتون سعید مهریز به مدت ۲ روز در ورزشگاه سلمان محمودآباد پیگیری شد.

در مسابقه نهایی تیم خادمیاران رضوی با نتیجه ۲ بر صفر بر تیم شهید دهقانی غلبه کرد و به مقام قهرمانی رسید و در دیدار رده بندی نیز تیم حوزه هشت ابوذر ۲ بر یک تیم مردآباد را شکست داد و در مکان سوم قرار گرفت .

فوتوالی از ادغام ۲ رشته والیبال و فوتبال ساحلی ایجاد شد که در یک زمین ۹ در ۱۸ مترمربع با یک تور به ارتفاع ۲ متر و ۲۰ سانتیمتر با حضور ۲ بازیکن در هر تیم برگزار می‌شود.

بازیکنان باید توپ را با استفاده از ضربات پا، سر و سینه و بدون استفاده از دست به زمین حریف ارسال کنند.

انجمن فوتوالی ایران در سال ۱۳۹۰ تشکیل و زیر نظر هیات ورزش‌های روستایی عشایری و بازی‌های بومی محلی فعالیت دارد و تیم ملی فوتوالی ایران در دوره گذشته بعد از تایلند، نایب قهرمان آسیا شد.

یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۸ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار سازمان‌یافته دارد و حدود ۳۰۰ نفر در رشته فوتوالی استان فعالیت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =