مناطق زرد کرونا در استان مرکزی به هفت شهرستان افزایش یافت

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: مناطق زرد کرونا از هفته گذشته تاکنون در رنگ‌بندی وزارت بهداشت و، درمان و آموزش پزشکی به هفت شهرستان افزایش یافت.

دکتر سید «محمد جمالیان» عصر جمعه در گفت و گو با ایرنا، افزود: بر اساس آخرین وضعیت اعلام شده پنج شهرستان دیگر استان مرکزی نیز در وضعیت آبی کرونا است.

وی بیان کرد: تفرش، خمین، ساوه، شازند و محلات دوباره از وضعیت آبی به زرد رسیده اند و دلیجان و اراک نیز از قبل در لیست شهرهای زرد کرونا بودند و آشتیان، خنداب، زرندیه، فراهان و کمیجان نیز در موقعیت آبی هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک ادامه داد: نگرانی‌ها در خصوص وقوع پیک چهارم کرونا در استان مرکزی زیاد است و کمترین غفلت ممکن است دوباره شرایط دشوار کرونا را حاکم کند.

دکتر جمالیان اظهار داشت: تلاش‌های کادر بهداشت و درمان برای مهار کرونا ادامه دارد و در این راه تمام توان به کار گرفته شده اما، انتظار است  اقشار مختلف مردم و صنوف در رسیدن به این هدف با کارکنان بهداشت و درمان همگام و همسو شوند.

وی عنوان کرد: کرونا بی‌رحمانه و خزنده در جامعه  گردش یافته و قربانی می‌گیرد و مردم باید خطر را همچنان جدی بگیرند و بدانند این بیماری پرخطر شوخی بردار نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: در بسیاری از شهرهای اطراف اراک از جمله تهران خیز ملایم در شمار  بیماران سرپایی مشهود است و این وضعیت به شدت نگران کننده است.

وی بیان کرد:  نخستین محموله واکسن کرونا وارد خاک ایران شده و انتظار است مردم استان مرکزی تا واکسینه شدن جمعیت و رسیدن به وضعیت سفید، از سفرهای غیرضروری به‌ویژه در شهرهای پرجمعیت و برگزاری دورهمی‌ها به جد بپرهیزند تا بحرانی دیگر از این بیماری رخ ندهد.

نخستین مورد مثبت ویروس کرونا در استان مرکزی، اول اسفندماه پارسال در اراک، پس از قم به ثبت رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها