نشست شورای امنیت ملی آمریکا برای تصمیم‌گیری درباره ایران نیست

نیویورک- ایرنا- سخنگوی کاخ سفید موضوع نشست کمیته اصلی شورای امنیت ملی را طیف وسیعی از مسایل خاورمیانه همچون ایران دانست و گفت در نشست امروز فقط سیاست‌ها بررسی می‌شوند و انتظار تصمیم‌گیری وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، جن ساکی روز جمعه با اعلام این خبر افزود: جای تعجب نیست که شورای امنیت ملی میزبان نشست‌های سیاست‌گذاری بین آژانس‌ها در سطح اصلی درباره طیف گسترده‌ای از مسایل خاورمیانه باشد.

وی ادامه داد: نشست امروز بخشی از یک بررسی سیاست پیش‌رو است و برای تصمیم‎‌گیری نیست.

سخنگوی کاخ سفید اضافه کرد: انتظار نمی‌رود هیچ اطلاعیه درباره این سیاست‌ها اعلام شود. ما قبل از تصمیم‌گیری به طور گسترده با کنگره و شرکا مشورت خواهیم کرد. جلسه امروز اثباتی بر این است که فرایند بین آژانس‌ها پس از چهار سال تصمیم‌گیری شخص‌محور، به کار خود برگشته است.

این اظهار نظر ساکی که تاییدی برای برگزاری نشست کمیته اصلی شورای امنیت ملی کاخ سفید درباره خاورمیانه است، پس از آن انجام شد که یکی از رسانه‌ها شامگاه پنج‌شنبه خبر داد که این کمیته با حضور وزیران خارجه، دفاع و عالی‌ترین مقامات امنیتی دولت برگزار می‌شود.

معمولا خروجی این نشست، جمع‌بندی سیاست‌ها و ارائه توصیه به رئیس جمهوری آمریکا است. 

همچنین گفته شده است که وزیران خارجه سه کشور اروپایی هم بعدازظهر امروز با همتای آمریکایی خود درباره موضوعاتی چون ایران، کرونا و یمن به صورت مجازی گفت‌وگو خواهند کرد.

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید هم روز گذشته اعلام کرد به طور فعالانه با اتحادیه اروپا و سه کشور اروپایی عضو برجام در حال رایزنی هستند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار جهان