استاندار خراسان رضوی:کشاورزی، دامداری و گردشگری اضلاع توسعه فیروزه است

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: کشاورزی، دامداری و گردشگری سه ضلع اصلی توسعه در شهرستان فیروزه است و در حوزه اقتصادی باید بر این محورها تمرکز کرد.

محمدصادق معتمدیان روز جمعه در نشست جمع بندی سفر به شهرستان فیروزه در جمع مدیران استانی و محلی در این شهرستان افزود: با این که فیروزه یک شهرستان جوان است در مجموع در حوزه زیرساخت‌ها از وضعیت قابل قبولی برخوردار است با این حال مسائل اقتصادی و معیشتی و اشتغال در این منطقه نیاز به توجه بیشتری دارد.
وی ادامه داد: با توجه به کمبود منابع آبی و لزوم حرکت در راستای سند سازگاری با شرایط کم‌آبی، توسعه کشت گلخانه‌ای در استان در دستور کار قرار دارد و در این چارچوب با مشارکت جهاد کشاورزی زمینی به وسعت ۵۰ هکتار برای توسعه کشت گلخانه‌ای احصا شده است تا به متقاضیان واگذار گردد و چون محصولات گلخانه‌ای صادرات محور است ارزآوری قابل توجهی را به دنبال دارد.
استاندار خراسان رضوی گفت: یکی دیگر از محورهای توسعه استان دامداری است که در این ‌چارچوب هم یک مجتمع ۱۰ هکتاری در این حوزه شناسایی شده است که امیدواریم با تسریع روندهای اداری شاهد احداث و واگذاری و توسعه در این‌حوزه باشیم.
معتمدیان افزود: اولویت سفرهای شهرستانی بررسی آخرین وضعیت طرح‌ها و ارزیابی عملکرد دستگاه‌هاست البته به دلیل شیوع کرونا امکان حضور بیشتر در بین اقشار مختلف مردم فراهم‌ نشد.
وی ضمن قدردانی از خبرنگاران برای انعکاس اخبار سفرهای شهرستانی افزود: یکی از محاسن این ‌سفرها این است که از نزدیک در جریان مطالبات مردم هر منطقه قرار بگیریم تا در برنامه‌ریزی‌ها مورد توجه قرار بگیرد و امیدواریم با تعهداتی که در این‌جلسات جمع‌بندی برای دستگاه‌های اجرایی ایجاد می‌شود با مطالبه‌گری از سوی مردم، نمایندگان و رسانه‌ها شاهد تسریع در تسهیل مشکلات مردم باشیم و واحدی هم در استانداری به نام "پیگیری مصوبات سفر" ایجاد شده و بر این حوزه نظارت دارد.
استاندار خراسان رضوی گفت: امروز شرایط پیچیده و سختی به‌دلیل کمبود اعتبارات وجود دارد ولی با این که سخت‌ترین شرایط مالی را در طول دوران انقلاب داریم و حجم کارها چندین برابر شده ولی طرح‌ها با قوت هر چه تمام‌تر دنبال می‌ شود.
جلسه جمع‌بندی سفر استاندار خراسان رضوی به فیروزه افزون بر ۲۰ مصوبه داشت.
استاندار خراسان رضوی طی سه روز گذشته در سفر به زبرخان، نیشابور و فیروزه به بررسی میدانی وضعیت این شهرستان‌ها، دیدار مستقیم با شهروندان و خانواده شهدا و اطلاع از مشکلات ایشان و افتتاح طرح‌های به ثمر نشسته پرداخت.
مرکز شهرستان‌ ۴۲ هزار نفری  فیروزه در جغرافیای مرکزی خراسان رضوی در  ۱۶۲ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها