ابتکار: جایگاه مادر در عمل والا و مورد احترام باشد نه در حرف و شعار

تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در توئیتی تصریح کرد: جایگاه مادر باید در عمل والا و مورد احترام باشد، نه در حرف و شعار.

به گزارش روز جمعه ایرنا، معصومه ابتکار با باز نشر توئیت یکی از کاربران با این عنوان که «گلایه همسر شهید رضایی نژاد از ابهام یک قانون در فرودگاه‌های کشور، همسر شهید رضایی نژاد نوشته پرواز برگشت از مشهد به تهران، به کانتر مراجعه کردم برای گرفتن کارت پرواز. خانم متصدی گفت دخترتان کدام است؟ نشان دادم. گفت چندساله است گفتم چهارده ساله. گفت باید نسبت و حضانت شما تایید شود» در توئیت خود نوشت:‌ این مادران برای ایفای وظایف مادری با مشکل مواجه میشوند و برای همین موضوع معاونت دو لایحه به دولت داده است.  

وی افزود:‌ این جریان را به اطلاع وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی رساندم. اگر نام مادر در کارت ملی درج شود، این مشکلات پدید نمی آید.

ابتکار نوشت:‌ جایگاه مادر باید در عمل والا و مورد احترام باشد، نه در حرف و شعار...

ابتکار ششم شهریور ماه نیز در توییتی در پاسخ به ابراز خرسندی یک شهروند از افزوده شدن نام مادرش در مشخصات فرم ثبت نام برای دریافت فلوشیپ نوشت: طی مکاتبه‌ای حدود دو هفته قبل از وزیر کشور درخواست کردم همان‌طور که در شناسنامه نام مادر کنار نام پدر آمده است در کارت ملی هم از این به بعد نام مادر درج شود تا هر ایرانی به نام پدر و مادر، هر دو شناخته شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار جامعه