۲ دستگاه سامانه ۲۰ کیلوولت برق در خفر بهره برداری شد

شیراز_ایرنا _همزمان با دهه فجر با حضور معاون استاندار فارس بهره برداری از ۲ دستگاه سامانه ۲۰ کیلوولت برق در شهرستان خفر آغاز شد.

حمزه روغنیان معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای استان فارس روز جمعه در مراسم ویژه بهره برداری با گرامیداشت دهه فجر و چهل و دومین بهار انقلاب اظهار داشت : برای راه اندازی این طرح ۱۰ میلیارد ریال از محل منابع استانی هزینه شد.

وی اضافه کرد : نصب ۲ دستگاه تابلو ۲۰ کیلوولت ‌در ایستگاه خفر موجب ارتقای شرایط تامین و انتقال برق در این شهرستان و مناطق پیرامونی می شود و از جمله طرح هایی است که عملیات اجرایی آن در سال جدید آغاز شد و اکنون به بهره برداری رسید.

معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای استان فارس اضافه کرد: احداث پست های فوق توزیع به روش های قدیمی با توجه به نیاز به فضای بسیار زیاد و هزینه بالای زمین در شهرها به لحاظ اقتصادی با محدودیت هایی مواجه است. اما با بهره گیری از فناوری های نوین و استفاده از دستگاه های ۲۰ کیلوولت این مشکل تا حدودی حل شده است، ایده استفاده از این تابلوها به عنوان راهکاری نوین برای احداث پست های فوق توزیع مطرح شده و جوانب فنی آن مورد تایید قرار گرفته است.

 روغنیان اضافه کرد : این نوع تابلوهای ۲۰ کیلوولت علاوه بر کاهش فضای مورد نیاز به که به خصوص در مناطق پر تراکم شهری بسیار حایز اهمیت است، با نصب در نزدیکترین نقطه به مصرف کننده و در نتیجه با افزایش ولتاژ انتقال از فشار متوسط به فوق توزیع، موجب کاهش تلفات تغذیه بار خواهد شد. این صرفه جویی اقتصادی ناشی از کاهش تلفات موجب می شود که هزینه لازم برای خرید و نصب این نوع تاسیسات توسط بهره بردار، طی چند سال از محل کاهش تلفات شبکه بازگشت شود.

معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای استان فارس مجموع اعتبارات افتتاح و راه اندازی طرح های برق و انرژی در استان فارس را ۸۰۳ میلیارد ریال و اعتبار طرح هایی که عملیات اجرایی آن ها آغاز می شود حدود ۱۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

 عبدالرضا قاسم پور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس نیز با گرامیداشت دهه فجر و چهل و دومین بهار انقلاب اظهار داشت : بهره برداری از این طرح تامین برق و انرژی قطعا اثرات مثبتی در شهرستان نوبنیاد خفر و مناطق پیرامون در تامین برق مشترکان خانگی و صنعتی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه افزون بر ۲۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای اجرای یک هزار و ۱۴۶ طرح که در دهه فجر ۹۹ در این استان افتتاح می‌شود، هزینه شده گفت: بهره برداری از این طرح ها که برخی از آن در حوزه تامین برق و انرژی کلید خورده است تاثیر بسزایی در رونق تولید و اشتغال این استان خواهد داشت.

قاسم پور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس ادامه داد: از مجموع پروژه‌های قابل افتتاح، ۴۶ پروژه متعلق به حوزه آب آشامیدنی، ۴۲ پروژه راه‌سازی، ۹۰ پروژه فضاهای آموزشی و فرهنگی در حوزه آموزش و پرورش، ۱۴ پروژه امور آموزشی، فرهنگی، هنری و رفاهی مراکز آموزش عالی و سازمان‌های فرهنگی و هنری، ۵۷ پروژه امور بهداشت و درمان و ۱۰۰ پروژه حوزه برق و برق‌رسانی است.

مرکز شهرستان خفر در جنوب شرقی شیراز واقع شده است.   

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها