بوگدانف: روسیه از عراق در مبارزه با تروریسم حمایت می کند

بغداد – ایرنا- - «میخاییل بوگدانف» نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه امروز جمعه در دیدار با «عبدالرحمن الحسینی» سفیر بغداد در مسکو بر حمایت کشورش از عراق در مبارزه با تروریسم تاکید کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری بغداد الیوم،  دوطرف در این دیدار که در مسکو صورت گرفت، درباره مهمترین مسائل منطقه ای از جمله مسئله فلسطین و وضعیت سوریه و منطقه خلیج فارس بحث و تبادل نظر کردند.

در این دیدار همچنین "تحولات اوضاع سیاسی و اجتماعی عراق مورد بحث قرار گرفت و طرف روسی بر حمایت ثابت خود از تلاش های مسئولان عراق در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی تاکید کرد. "

دوطرف همچنین مسائل مهم را برای ادامه تقویت روابط دوستانه روسیه و عراق از جمله در زمینه افزایش همکاری تجاری، اقتصادی و انسانی بررسی کردند.

روسیه، عراق، ایران و سوریه برای مبارزه با تروریسم هم اکنون در قالب کمیته چهار جانبه تبادل اطلاعات و امنیتی همکاری می کنند. مقر این کمیته در بغداد است.

پیشتر «الکساندر لاورنتیف» فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه در دیدار با «قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق در بغداد این کمیته را فرصتی بی بدیل در مبارزه با تروریسم دانسته بود.

وی تاکید کرده بود که روسیه با عراق برای همکاری کامل در همه زمینه ها بویژه درخصوص مسائل مربوط به امنیت ملی اتفاق نظر دارد.

کمیته چهار جانبه تبادل اطلاعات و همکاری‌های امنیتی ایران، عراق، روسیه و سوریه با هدف تبادل اطلاعاتی برای مبارزه با تروریسم از سال ۱۳۹۴ با عضویت وابستگان نظامی ایران، سوریه و روسیه و نماینده عراق در بغداد راه اندازی شد و از آن زمان تاکنون در نشست های مختلف آخرین هماهنگی‌ها و تبادل اطلاعات میان کشورهای عضو انجام می‌گیرد.

تبادل اطلاعات بویژه تغذیه اطلاعاتی نیروهای عراقی و سوری در شناسایی و هدف گرفتن مواضع مهم و حساس گروه تروریستی داعش و تکفیری ها در عراق و مواردی نیز در سوریه یکی از مهمترین و موفق ترین کارکردهای این مرکز بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =