تیم فوتبال راهیان کرمانشاه نیازمند حمایت ویژه وزیر ورزش و جوانان است

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه از وزیر ورزش و جوانان خواست تا به تیم فوتبال راهیان کرمانشاه که به تازگی دیوان عالی کشور حکم بازگشت آن را به رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال کشور داده است، نگاهی ویژه داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند عصر جمعه در مراسم افتتاح آکادمی پزشکی ورزشی کرمانشاه که با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، اظهار داشت: تیم فوتبال راهیان کرمانشاه چند فصل قبل به دلیل یک سری مشکلات و ناهماهنگی ها به رقابت های لیگ دسته دوم سقوط کرد.

وی ادامه داد: با این حال مسوولان این باشگاه سقوط خود به لیگ دسته دوم را غیرقانونی دانسته و پس از طرح موضوع و شکایت در دستگاه قضایی و دیوان عالی کشور، همه آرا به سود این تیم صادر شد و فدراسیون باید شرایط حضور دوباره راهیان به لیگ دسته اول را فراهم کند.

بازوند گفت: در این خصوص چند بار با مسوولان فدراسیون و آقای بهاروند سرپرست فدراسیون صحبت کرده ام اما فعلا به نتیجه روشن و مشخصی در این باره نرسیده ایم و حتی قرار شد در آینده ای نزدیک به صورت حضوری ملاقات و در این خصوص بحث و تبادل نظر داشته باشیم.

استاندار کرمانشاه افزود: در شرایط فعلی به نظر می رسد دخالت وزارت ورزش می تواند بازگشت قانونی و دوباره راهیان به لیگ دسته اول فوتبال کشور را تسهیل کند.

وی گفت: بدون شک حضور یک تیم فوتبال از کرمانشاه در مسابقات لیگ دسته اول به اندازه یک پروژه بزرگ عمرانی برای این استان و ورزش آن منفعت خواهد داشت.

بازوند گفت: ما نه تنها در فوتبال بلکه در رشته های مختلف از جمله بسکتبال و والیبال هم استعدادهای زیادی داریم که با جذب حامیان مالی می توانند حرف های زیادی برای گفتن در کشور داشته باشند.

افزوده شدن ۵۷ هزار متر مربع به فضای ورزشی استان

استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به احداث ۵۷ هزار متر مربع فضای ورزشی در استان طی چهار سال اخیر گفت: وجود این زیرساخت ها اگر با حضور تیم های ورزشی در رقابت های لیگ همراه باشد می تواند شور و نشاط مضاعفی را به جوانان این دیار ببخشد.

وی همچنین با قدردانی از حمایت های وزیر ورزش و جوانان در زمان وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری استان کرمانشاه، گفت: آقای سلطانی فر جزو اولین مدیران کشور بود که پای کار آمد و با ارسال کانکس و در اختیار قراردادن سالن ها و فضاهای ورزشی به زلزله زدگان کمک شایانی به اسکان اضطراری آنها کردند.

بازوند خاطرنشان کرد: پس از وقوع آن زلزله ویرانگر با کمک های وزارت ورزش و جوانان ۴۱ پروژه ورزشی در مناطق زلزله زده احداث شد تا سرانه ورزشی آنها رشد قابل توجهی داشته باشد.

جوانان کرمانشاه نیازمند حمایت ویژه وزارت ورزش و جوانان

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش جوانان کرمانشاه را نیازمند توجه بیشتر وزارت ورزش و جوانان دانست و گفت: عمده مشکل آنها اشتغال است که امیدوارم با درنظر گرفتن یک طرح ویژه به حل این مشکل کمک شود.

وی افزود: متاسفانه امروز بسیاری از قهرمانان ورزشی و نخبگان استان که الگوی دیگران هم هستند از بیکاری رنج می برند و انتظار می رود با مطرح شدن این موضوع دستگاه های اجرایی مکلف به بکارگیری آنها شوند.

بازوند گفت: بانک ها، پتروشیمی ها،  پالایشگاه ها، نهادها و ارگان هایی هستند که می توانند خیل عظیمی از قهرمانان ورزشی و نخبگان را به استخدام خود درآورند تا انگیزه و توان آنها برای افتخار آفرینی حفظ شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها