۳۹۹ طرح صنعتی در تهران فردا به بهره‌برداری می‌رسد

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: همزمان با ایام دهه فجر، فردا /۱۸ بهمن‌ماه/ ۳۹۹ طرح صنعتی با سرمایه گذاری بیش از پنج هزار و ۲۴۸ میلیارد تومان با حضور استاندار به صورت ویدیو کنفرانس به بهره‌برداری می‌رسد.

حشمت اله عسگری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به این مطلب افزود: با فعال شدن این تعداد طرح صنعتی زمینه اشتغالزایی برای ۱۰ هزار و ۵۸۹ نفر در سطح استان تهران فراهم می شود.

وی یادآورشد: نرخ بیکاری در سال‌های ۹۷ و ۹۸ استان به ترتیب ۱۲.۲ و ۸.۹ درصد بود و در سال ۹۹ روند نزولی آن مشهود بوده است به گونه ای که در سه ماهه اول سال نرخ بیکاری استان به ۸.۸، در سه ماهه دوم سال جاری ۶.۴ درصد و در سه ماهه سوم نیز ۸.۶ درصد ثبت شد.

به گفته عسگری به طور کلی میانگین نرخ بیکاری استان تهران در سال‌جاری تاکنون ۷ درصد است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: با پیگیری‌های انجام گرفته تاکنون ۱۴۵ واحد صنعتی و تولیدی راکد که از سالیان گذشته برجای مانده بود به عرصه تولید بازگشته و فعال شده اند و نکته قابل توجه اینکه هیچ واحد تولیدی در سال  ۹۹ راکد و تعطیل نشده است.

وی خاطرنشان کرد: در سامانه رصد ۹۶ هزار نفر میزان اشتغال تعهد شده برای استان در سال ۹۹ درنظرگرفته شده است که تاکنون ۹۱ هزار نفر آن معادل ۹۵ درصد تعهد تحقق پیدا کرده و امید است تا پایان سال ضمن تحقق ۱۰۰درصدی، رقمی فراتر از اشتغال تعهد شده در استان محقق شود.

عسگری با اشاره به مشکل قطعی برق واحدهای تولیدی ادامه داد: با پیگیری‌های لازم از طریق دستگاه‌های اجرایی ذیربط مشکل قطعی برق واحدهای تولیدی استان به طور کامل مرتفع شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران اعلام کرد: بر اساس اعلام وزارت کشور، استان تهران از نظر عملکرد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سطح کشور و در میان همه استان ها، رتبه نخست را کسب کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =