بزرگترین آکادمی پزشکی، ورزشی غرب کشور در کرمانشاه به بهره‌برداری رسید

کرمانشاه- ایرنا- بزرگترین آکادمی پزشکی، ورزشی غرب کشور عصر جمعه (۱۷ بهمن) با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه، نوروزی رییس فدراسیون پزشکی ورزشی و جمعی از مدیران استان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این آکادمی در زمینی به مساحت حدود هزار و ۹۰۰ متر و با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در مجموعه ورزشی آزادی کرمانشاه توسط وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد.

آکادمی پزشکی ورزشی کرمانشاه از ۱۰ اتاق تشکیل شده و امکان فیزیوتراپی، تمرین و برپایی کلاس های آموزشی و پژوهشی برای ورزشکاران، مربیان و داوران فراهم شده است.

در این آکادمی علاوه بر فیزیوتراپی، خدمات دیگری مانند ارتوپدی، روانشناسی ورزشی، تغذیه ورزشی، توانبخشی و پزشک ورزشی نیز پیش بینی شده است.

افتتاح بیش از ۲۸۰ پروژه ورزشی در مناطق محروم استان

مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه در حاشیه افتتاح آکادمی پزشکی ورزشی اظهار داشت: از ابتدای سال گذشته تاکنون ۲۸۲ پروژه ورزشی عمدتا در مناطق محروم و کمتر برخوردار استان احداث و ۵۴ هزار متر مربع به سرانه روباز ورزشی کرمانشاه افزوده شده است.

صابر رحیمی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با حمایت های خوب دولت و وزارت ورزش و جوانان هفت طرح ملی در استان در دست اجراست در حالی که قبلا تنها یک طرح داشتیم.

وی همچنین از افزایش مرکز مشاوره از ۲ مورد به ۹ مورد خبر داد و گفت: تعداد سمن های حوزه جوانان نیز از ۳۱ مورد به ۹۱ مورد افزایش یافته است.

مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه یادآوری کرد: در استان خوشبختانه خیران ورزش یار هم به کمک ورزش استان آمده اند و امروز ۱۵ زمین چمن مصنوعی با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان آماده افتتاح و بهره برداری شده است.

رحیمی تصریح کرد: همچنین ۶۰ زمین فوتبال نیز در مناطق مختلف و در دورافتاده ترین نقاط کرمانشاه با کمک های خیران ورزش یار در دست احداث قرار دارد.

وی در پایان اظهار داشت: علاوه بر این موارد برای توسعه زیرساخت های ورزش استان ساخت دیواره صخره نوردی، پیست سوارکاری و اتومبیل رانی کرمانشاه هم در دست اقدام است که تاثیر شگرفی برای توسعه این رشته ها خواهد داشت.

سرخط اخبار استان‌ها