۳۰ تیم بسیج جامعه پزشکی به مناطق محروم کردستان اعزام شد

سنندج - ایرنا - مسوول بسیج جامعه پزشکی کردستان گفت: به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت دهه مبارک فجر ۳۰ تیم پزشکی به مناطق و روستاهای محروم استان اعزام شده است.

محسن رمضان‌زاده روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تیم‌های پزشکی متشکل از پزشکی عمومی و متخصص است که در قالب طرح شهید رهنمون به این مناطق اعزام شدند و علاوه ویزیت بیماران، داروی رایگان نیز در اختیار آنان قرار دادند.

وی افزود: طرح شهید رهنمون یکی از طرح‌های بسیج جامعه پزشکی است که در راستای ارائه خدمات رایگان پزشکی به مناطق محروم در طول سال اجرا می‌شود، اما به مناسبت‌های مختلف خدمات ارائه شده در قالب این طرح بیشتر خواهد بود.

مسوول بسیج جامعه پزشکی کردستان یادآور شد: معاینه پزشکی سرپایی و خدمات پزشکی اولیه، تجویز دارو و انجام تزریقات از جمله حوزه فعالیت تیم‌های اعزامی است و در صورتی که  در حین ویزیت با بیماران خاص مواجه شوند آنها را به مراکز درمانی ارجاع می‌دهند.

وی اضافه کرد: براساس پیش‌بینی‌های انجام شده تا پایان دهه فجر حداقل ۱۰ هزار نفر توسط این تیم‌ها در مناطق محروم ویزیت خواهند شد، ضمن اینکه طرح شهید رهنمون هم‌اکنون در تمام شهرهای استان در حال اجرا است.

رمضان‌زاده گفت: یکی از اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی خدمت‌رسانی به محرومان و مستضعفین جامعه است که توسط حوزه سلامت استان در هر ۲ عرصه بهداشت و درمان در حال انجام است.

ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به روستاییان محروم و مناطق حاشیه شهرها یکی از تاثیرگذارترین طرح‌های محرومیت‌زدایی و کمک به مردم بی‌بضاعت است که هرساله در این ایام و به مناسبت‌های مختلف اجرا می‌شود.

این طرح‌ها به صورت داوطلبانه و با همکاری و مشارکت پزشکان متخصص و تیم‌های بهداشتی و درمانی اجرا می‌شود.

سه هزار و ۵۰۰ نفر از کادر بهداشتی و درمانی کردستان شامل پزشک، پرستار، ماما و دارویار، بهیار و بهورز عضو بسیج جامعه پزشکی استان هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =