مقام دولت مستعفی یمن: امارات همچنان در یمن حضور دارد

تهران – ایرنا – معاون وزیر اطلاع‌رسانی دولت مستعفی یمن روز جمعه ادعای مقام اماراتی در خصوص پایان حضور نظامی این کشور در خاک یمن را رد کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، محمد قیزان در توییتی نوشت: جهان به لطف رسانه‌ها همانند یک روستای کوچک شده است و همه می‌دانند که شما (در اشاره به امارات) همچنان در یمن هستید.

وی در ادامه نوشته است: سربازانتان را از سقطری، بلحاف واقع در استان شبوه در جنوب و میون (جزیره‌ای در دریای سرخ) خارج کنید و ارسال سلاح به شبه نظامیان را متوقف کنید.

معاون وزیر اطلاع رسانی دولت مستعفی یمن همچنین از مقام های اماراتی خواسته است تا صادقانه از دولت منصور هادی حمایت کنند.

انور قرقاش وزیر مشاور دولت در امور خارجه امارات متحده عربی روز پنجشنبه در توییتی نوشته بود که امارات از اکتبر ۲۰۲۰ حضور نظامی خود در یمن را پایان داده است.

این ادعای مقام اماراتی پس از آن مطرح شد که مشاور امنیت ملی آمریکا از رویکرد جو بایدن رییس جمهوری جدید این کشور برای توقف حمایت واشنگتن از جنگ یمن خبر داد.

جیک سالیوان درباره سیاست دولت بایدن در قبال جنگ یمن، مدعی شد: رییس جمهوری قصد دارد که پایان حمایت آمریکا از عملیات‌های تهاجمی به یمن را اعلام کند. این وعده‌ای است که او در کارزار انتخاباتی خود هم مطرح کرد.

مشاور امنیت ملی آمریکا در یک نشست خبری در پاسخ به پرسشی درباره سیاست دولت بایدن در قبال جنگ یمن، گفت: رییس جمهوری قصد دارد که پایان حمایت آمریکا از علمیات‌های تهاجمی به یمن را اعلام کند. این وعده‌ای است که او در کارزار انتخاباتی خود هم مطرح کرد.

ائتلاف سعودی و امارات متحده عربی از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =