کرونا اخلاق و معنویت در کادر پزشکی ایران را به خوبی نمایان کرد

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: حرکت جهادی مدافعان سلامت نشان‌دهنده احساس مسوولیت جامعه پزشکی و پرستاری بود و در ایام بحران کرونا اخلاق و معنویت در حوزه سلامت به‌خوبی بروز و ظهور پیدا کرد.

به گزارش روز جمعه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد حجت الاسلام احمد مروی در مراسم اختتامیه هشتمین همایش ملی قرآن، عترت و سلامت که با محوریت قرآن، عترت جامعه پزشکی و جلوه‌های ایثار و تاب‌آوری در بلایا در مشهد برگزار شد افزود: کادر درمان بیمارستان‌ها چند ماه است که به درستی خانه نرفته‌اند و همسر، فرزند،  پدر و مادر خود را ندیده‌اند و با وجود تمامی سختی‌ها قهرمانانه به میدان آمده اند و در این راه مقدس شهید شدند و فداکاری جامعه پزشکی موجب ایجاد پیوند عمیق میان پزشکان و مردم شد.

وی ادامه داد: کرونا آسیب‌های جدی در کل جهان وارد کرد اما در ایران تجربیات خوبی کسب کردیم و نسبت به کشورهای دیگر با وجود اینکه در تحریم ظالمانه بودیم در مقابله با این بیماری عالم‌گیر سربلند بیرون آمدیم.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان این که کرونا برکات بسیارزیادی در مسیر معرفی هرچه بیشتر نقش جامعه پزشکی داشت افزود: استفاده از ظرفیت ناب مردمی در گسترش بهداشت و سلامت جامعه را باید همانند دوران جهاد سازندگی در سال ۵۸ داشته باشیم و  برکاتش را حفظ کنیم.
مروی افزود: کرونا تجربه خوبی داشت و معتقدیم که باید در حوزه سلامت، سیاست‌گذاری درستی انجام داد تا تلاش کادر درمانی به عنوان فرشته‌های نجات به‌خوبی اثربخش باشد.

بنا بر آخرین اظهارات سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون یک میلیون و ۴۵۲ هزار و ۳۸۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۸۰ تن از بیماران مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۸ هزار و ۳۳۶ تن رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha